PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie liderem inicjatywy Jeremie

  • ZWI    30 kwietnia 2013 - 12:17
Zachodniopomorskie liderem inicjatywy Jeremie

Według stanu na koniec kwietnia 2013 r., województwo zachodniopomorskie jest liderem w kontraktacji środków inicjatywy Jeremie, pośród wszystkich sześciu województw ją wdrażających.
W środę 24 kwietnia 2013 roku menadżer Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego Jeremie, którego rolę pełni Bank Gospodarstwa Krajowego, podpisał kolejne umowy z pośrednikami finansowymi.

Łącznie - od początku funkcjonowania inicjatywy w województwie zachodniopomorskim - podpisanych zostało aż 28 umów operacyjnych, opiewających na łączną kwotę 359,5 mln złotych, wobec 280 mln złotych przekazanych przez Zarząd Województwa w 2009 roku w Zarząd Bankowi Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj też: Gdzie Jeremie i Jessica radzą sobie najlepiej?

Zaoferowanie pośrednikom kwoty większej od pierwotnej alokacji było możliwe dzięki odsetkom wygenerowanym od 280-milionowego wkładu do Inicjatywy oraz rozpoczęciu kolejnego obrotu (ponownego wykorzystywania) środków przekazanych do Inicjatywy.

Wspomniana kwota kontraktacji stanowi aż 128% pierwotnej alokacji środków inicjatywy dla województwa zachodniopomorskiego. Oznacza to, że według stanu na koniec kwietnia 2013 r. region jest liderem wśród wszystkich sześciu województw wdrażających inicjatywę.

Pięć umów, o których mowa powyżej, zostało podpisanych z pośrednikami finansowymi, którzy zdobyli już doświadczenie w oferowaniu wsparcia w ramach inicjatywy Jeremie i są to:

1.Fundusz Poręczeń Kredytowych w Stargardzie Szczecińskim Sp. z o.o. - umowa na kwotę 3 mln złotych (reporęczenie).
2.Fundusz Poręczeń Kredytowych w Stargardzie Szczecińskim Sp. z o.o. - umowa na kwotę 5 mln złotych (pożyczka globalna).
3.Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa - umowa na kwotę 5 mln złotych.
4.Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości - umowa na kwotę 10 mln złotych.
5.Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie - umowa na kwotę 5 mln złotych.
 
W ciągu najbliższego miesiąca menadżer planuje zawrzeć kolejną umowę operacyjną na kwotę 10 mln złotych, co pozwoli na osiągnięcie poziomu aż 132 % pierwotnej alokacji.

Dzięki aktywności Pośredników Finansowych działających na terenie województwa do zachodniopomorskich przedsiębiorstw trafi kolejne transza wsparcia w postaci pożyczek i poręczeń. O tym, że firmy są zainteresowane produktami finansowymi oferowanymi w ramach Jeremie świadczy to, że według stanu na koniec marca 2013 roku wspartych zostało już ponad 2 200 przedsiębiorców.

Łączna wartość udzielonych im pożyczek oraz kredytów z uwzględnieniem poręczeń wynosi ponad 315 mln złotych, co stanowi jeden z lepszych wyników, który odnotowuje inicjatywa Jeremie w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.