PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Urząd Marszałkowski do konsolidacji. Krok pierwszy

  • MN    21 listopada 2016 - 09:48
Zachodniopomorskie: Urząd Marszałkowski do konsolidacji. Krok pierwszy
Marszałek Olgierd Geblewicz poinformuje o szczegółach konsolidacji. (fot. arch. wzp.pl)

• W poniedziałek (21 listopada) marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz oraz członek zarządu Robert Grzywacz podpisali z wykonawcą umowę kosnolidacji Urzedu Marszałkowskiego.
• Dokumentacja projektowa konsolidacji wydziałów urzędu na Zachodnim Pomorzu warta jest niemal 2,5 mln zł.
• Znany jest już harmonogram prac, które w pierwszej kolejności obejmą budynek przy ul. Piłsudskiego 40-42 w Szczecinie.
Pełnobranżową dokumentację projektową inwestycji wykona firma Pas Projekt z siedzibą w Nadarzynie. Umowa zakłada także pełnienie nadzoru autorskiego.

Plan konsolidacji urzędu zakłada podział tej inwestycji na dwa zadania. Pierwszym jest gruntowny remont budynku przy ulicy Piłsudskiego 40-42. Na przygotowanie dokumentacji w tym zakresie projektant będzie miał 11 miesięcy.

- Chcielibyśmy, aby siedziba urzędu była funkcjonalna i nowoczesna, ale także, aby była ozdobą Szczecina. Remont budynku przy ul. Piłsudskiego w dużej mierze sfinansowany zostanie ze środków pomocy technicznej RPO i znajdą tam swoje miejsce pracy urzędnicy wydziałów zajmujących się funduszami. Będzie to więc swego rodzaju centrum funduszy unijnych – wyjaśnia marszałek Olgierd Geblewicz.

Drugim zadaniem będzie budowa tzw. demonstracyjnego budynku pasywnego siedziby, który ma zostać wybudowany na terenie przyległym, obecnie zajmowanym przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Na tę cześć dokumentacji firma będzie miała rok czasu.

- Funkcje reprezentatywne chcemy połączyć z budową nowoczesnego budynku pasywnego. Nie ma jeszcze takiego obiektu w Szczecinie. W pełni proekologiczny budynek będzie wizytówką Pomorza Zachodniego, regionu, który jest liderem w obszarze energii odnawialnej i ekologii - zaznaczył Geblewicz.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Region wesprze ponad tysiąc pracowników i 2 tys. firm

- Dziś podpisujemy umowę, która jest tak naprawdę początkiem prac, dzięki którym województwo będzie miało piękną i reprezentacyjną siedzibę – dodawał członek Zarządu Robert Grzywacz.

Prezes Zarządu Pas Projekt Małgorzata Golenko podkreślała – W Szczecinie mają się Państwo czym pochwalić – znajdują się tutaj budynki, które zdobywają międzynarodowe nagrody architektoniczne. To dla nas duże wyzwanie w zakresie projektowania. Ale równie ważna będzie technologia wykonania, wyposażenie w instalacje, zwrócenie uwagi na funkcjonalność obiektu oraz minimalizowanie wykorzystania energii pierwotnej.

Projektant w swoim zakresie będzie miał m.in. opracowanie wielobranżowej koncepcji całej inwestycji, sporządzenie wielobranżowych projektów budowlanych, uzyskanie pozwoleń na budowę, sporządzenie projektów wykonawczych, specyfikacji technicznych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.