PARTNER PORTALU
  • BGK

Zadłużenie Polski spadnie o ok. 25 mld zł

  • PAP    17 maja 2012 - 08:39
Zadłużenie Polski spadnie o ok. 25 mld zł

Zadłużenie Polski obniży się w tym roku o ok. 25 mld zł w relacji do PKB – poinformował minister finansów Jacek Rostowski.
„Nawet bez jakiejkolwiek aprecjacji, dług publiczny Polski w tym roku znacząco spadnie w relacji do PKB. To jest rok odwrócenia tendencji. Nawet bez żadnej poprawy wartości złotego w porównaniu z grudniem, to i tak będziemy mieli spadek zadłużenia o jakieś 25 mld zł w relacji do PKB” – powiedział Rostowski w TOK FM.

Dodał, że nie jest zaskoczony tym, że „złoty reaguje w ten sposób (osłabia), zawsze tak reaguje, gdy euro się osłabia”.

Minister finansów zwrócił uwagę, że złoty obecnie jest mocniejszy niż pod koniec 2011 r., a wtedy euro było na podobnym poziomie wobec dolara.

Zdaniem Rostowskiego Europejski Bank Centralny zrobi wszystko – łącznie z nieograniczonym zakupem zagrożonych niewypłacalnością obligacji – aby uchronić Europę przed tzw. efektem domina (upadek jeden dużej firmy oznacza kłopoty wielu innych, a w efekcie kolejne bankructwa).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Krzysiek, 2012-05-17 19:24:41

    Im więcej piję tym mniej jestem pijany.Taką logiką kieruje się min .Rostowski
  • gklewski, 2012-05-17 14:22:35

    Podwyższanie cen, akcyzy, Vatu, podatków pośrednich dało spodziewane rezultaty. Nie-rząd nie zejdzie już z twej drogi jak nie wydoi nas do zera - tylko rewolucja i obalenie tego NIE-Rządu pozwoli rozwinąć ten kraj i pozwoli godnie żyć naszych rodzinom!!!