PARTNER PORTALU
  • BGK

Zadłużenie Tarnowa na poziomie 48 proc.

  • PAP    20 grudnia 2012 - 18:09
Zadłużenie Tarnowa na poziomie 48 proc.

W przyszłorocznym budżecie Tarnowa 82 mln zł zapisano na inwestycje. W czwartek budżet przyjęli radni. Wydatki miasta mają wynieść 568 mln zł, a dochody osiągnąć 550 mln zł.
Za budżetem tego drugiego co do wielości miasta w woj. małopolskim zagłosowało 14 radnych, a ośmiu wstrzymało się od głosu, nie było głosu sprzeciwu.

Wskaźnik skumulowanego zadłużenia miasta w przyszłym roku nie przekroczy 48 proc.

W ocenie prezydenta miasta Ryszarda Ścigały przyjęty dokument to "budżet wyrzeczeń i kompromisu, trudny ze względu na niepewną w Polsce i na świecie sytuację ekonomiczną".

Wśród najważniejszych zadań inwestycyjnych znalazło się rozpoczęcie budowy łącznika z węzłem autostradowym A4 Tarnów-Zachód w Wierzchosławicach. W ramach tego zadania na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Chemicznej powstanie duże rondo turbinowe. Jego koszt to ponad 6 mln zł.

Modernizowane będą drogi wewnątrz miasta: poszerzona zostanie ulica Spokojna na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej, ul. Starodąbrowska na odcinku od ul. Gomoły do ronda przy ul. Słonecznej oraz ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Piłsudskiego do wjazdu na parking przy urzędzie wojewódzkim. Na te zadania przeznaczono 18 mln zł.

"Zaplanowane na 2013 rok inwestycje edukacyjne pozwolą na dalsze umacnianie Tarnowa jako znaczącego w Małopolsce, drugiego po Krakowie, ośrodka edukacyjnego. Jest to z resztą jeden z celów wskazanych w Strategii Rozwoju Miasta - Tarnów 2020" - zaznaczył prezydent Tarnowa.

W przyszłym roku na inwestycje w infrastrukturę oświatową miasto przeznaczy prawie 17 mln zł. Za pieniądze te dokończona zostanie budowa Centrum Kształcenia Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych oraz, we współpracy z Politechniką Krakowską, rozpoczęta budowa Poligonu Energooszczędności. Kosztem 10 mln zł kontynuowane będą także prace termomodernizacyjne w tarnowskich szkołach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.