Zagrożony cud natury

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 28-10-2011
  • drukuj
Mazurski Park Krajobrazowy poniósł porażkę w starciu z inwestorem chcącym postawić dom jednorodzinny nad jeziorem Bełdany.
Zagrożony cud natury
Inwestor zabiegał o wydanie warunków zabudowy bez oceny oddziaływania na obszary Natury 2000. Mazurski Park Krajobrazowy domagał się jej przeprowadzenia – podaje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Podlaskie wspiera „Mazury cud natury”

Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że budowa domu nie wiąże są bezpośrednio z ochroną obszaru Natura 2000, więc oceny nie należy wymagać.

Park rozważy wniesienie skargi kasacyjnej od tego wyroku.

Czytaj też: Trzech prezydentów za Mazurami

Na razie kraina jezior znalazła się wśród 28 finalistów światowego konkursu na siedem nowych cudów świata. Rozstrzygnięcie nastąpi 11 listopada – podaje „Rzeczpospolita”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ludzie dbają,starają się a ktos traktuje to jak "normalkę"!!! Ludzie TERAZ myślą ciągle o swoim "cudzie natury"!!!KOTLETY nie je się codziennie,prawdaż?

TEKO, 2011-10-30 20:12:49 odpowiedz

O Cudy natury trzeba dbać, nie można dopuścić do tego, by się marnował... no niestety są tacy, którzy sobie ich nie doceniają

pupil, 2011-10-30 19:18:55 odpowiedz

Ani nie można budować na takich działkach, ani je sprzedać. Z właścicieli zrobiono bezpłatnych strażników...a konstytucyjne prawo do własnośći? Wykupcie ziemię od właścicieli, a poźniej zakładajcie parki, rezerwaty. Jak można na prywatnych działkach ustanawiać cel użyteczności publicznej?... rozwiń

brawo, 2011-10-30 07:33:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU