PARTNER PORTALU
 • BGK

Zagrożony cud natury

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    28 października 2011 - 06:27
Zagrożony cud natury

Mazurski Park Krajobrazowy poniósł porażkę w starciu z inwestorem chcącym postawić dom jednorodzinny nad jeziorem Bełdany.
Inwestor zabiegał o wydanie warunków zabudowy bez oceny oddziaływania na obszary Natury 2000. Mazurski Park Krajobrazowy domagał się jej przeprowadzenia – podaje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Podlaskie wspiera „Mazury cud natury”

Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że budowa domu nie wiąże są bezpośrednio z ochroną obszaru Natura 2000, więc oceny nie należy wymagać.

Park rozważy wniesienie skargi kasacyjnej od tego wyroku.

Czytaj też: Trzech prezydentów za Mazurami

Na razie kraina jezior znalazła się wśród 28 finalistów światowego konkursu na siedem nowych cudów świata. Rozstrzygnięcie nastąpi 11 listopada – podaje „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • TEKO, 2011-10-30 20:12:49

  Ludzie dbają,starają się a ktos traktuje to jak "normalkę"!!! Ludzie TERAZ myślą ciągle o swoim "cudzie natury"!!!KOTLETY nie je się codziennie,prawdaż?
 • pupil, 2011-10-30 19:18:55

  O Cudy natury trzeba dbać, nie można dopuścić do tego, by się marnował... no niestety są tacy, którzy sobie ich nie doceniają
 • brawo, 2011-10-30 07:33:06

  Ani nie można budować na takich działkach, ani je sprzedać. Z właścicieli zrobiono bezpłatnych strażników...a konstytucyjne prawo do własnośći? Wykupcie ziemię od właścicieli, a poźniej zakładajcie parki, rezerwaty. Jak można na prywatnych działkach ustanawiać cel użyteczności publicznej?...  rozwiń