PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakażą jazdy „elkom” w szczycie?

  • zamojska.com (rmar)    10 października 2011 - 10:27
Zakażą jazdy „elkom” w szczycie?

Czy władze Zamościa zakażą jazdy kursantom nauki jazdy po mieście w godzinach szczytu? Nie jest to wykluczone.
Wygląda więc na to, że szkoły nauki jazdy czekają pewne ograniczenia w zakresie poruszania się po Zamościu.

Temat zaczął Jerzy Nizioł (Lewica): – Niewydolny układ komunikacyjny powoduje duże zatory, zwłaszcza w godzinach szczytu i na większych ulicach, jak na przykład na ulicy Piłsudskiego. Wiem, że niektóre miasta wprowadziły zakazy poruszania się w szczycie samochodów nauki jazdy. Myślę, że zasadne jest, by nasza rada miasta poparła taki zakaz na godziny 7.00-8.00 i 15.00-16.00. To nie będzie duże utrudnienie dla szkół nauki jazdy, za to udrożni miasto, bo do nas przyjeżdżają „elki” nie tylko z Zamościa, ale i innych miasta regionu.

– Sprawdzimy czy taki zakaz na pewno byłby zgodny z prawem – odpowiedział Wiceprezydent Tomasz Kossowski. – Rzeczywiście wiele osób się skarży na samochody nauki jazdy.

Do sprawy odniósł się też Roman Kozak, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. – Na pewno jest taka potrzeba. Przecież po samej Starówce tych „elek” w kierunku katedry jeździ bardzo wiele, zwłaszcza na tomaszowskich i hrubieszowskich rejestracjach. Musimy ustalić godziny szczytu i uzgodnić pewne uregulowania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Pan Baryłko, 2011-10-10 13:58:44

    Jasne, niech się uczą jeździć po pustych drogach, najlepiej nocami. A jeszcze lepiej po nieczynnych lotniskach. Takie lekcje dają w kość i przygotowują dobrze do przyszłych sytuacji na polskich drogach. Będzie bezpieczniej.