PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakopane ma problemy z realizacją budżetu obywatelskiego

  • PAP    23 lutego 2015 - 16:28

Zakopane (Małopolska) nie zrealizowało czterech inwestycji, które miały powstać w ramach budżetu obywatelskiego do końca ubiegłego roku.
W ramach pierwszej edycji zakopiańskiego budżetu obywatelskiego, na który głosowano w lipcu ub.r. miały powstać dwa boiska sportowe przy Zakopiańskim Centrum Edukacji oraz przy szkole na Olczy. Mieszkańcy wybrali również projekt zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych, który jest realizowany. W październiku odbyło się głosownie nad kolejną edycję budżetu obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy wybrali budowę ścianki wspinaczkowej i skateparku.

"Nie jesteśmy w stanie zrealizować inwestycji tak szybko, jak zapowiadały to poprzednie władze. Te zadanie nie są przygotowane do realizacji. Będziemy je realizować, ale potrzebna jest stosowna dokumentacja i projekty" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. "To był wymóg chwili, aby ogłaszać budżety obywatelskie jeden za drugim w momencie, kiedy pierwszy nie został zrealizowany" - ocenił.

Dorula wyjaśnił, że przed rozpoczęciem inwestycji Urząd Miasta musi sporządzić odpowiednie dokumentacje. "Procedura przygotowania inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego nie była zakończona. Te zadania wcale nie były przygotowane do realizacji według zapowiadanego planu" - podkreślił burmistrz.

Dorula zapewnił, że będzie sukcesywnie realizował projekty obywatelskie wybrane przez mieszkańców Zakopanego za kadencji jego poprzednika. "Przeszkodą jest czas, a nie pieniądze na realizację inwestycji" - dodał. Jak podkreślił wydziały Urzędu Miasta pracują nad realizacją budżetu obywatelskiego.

Na realizację pierwszego budżetu obywatelskiego poprzednie władze Zakopanego przeznaczyły 1 mln 230 tys zł, a na kolejny jeden mln zł. Inwestycje miały być zrealizowane do końca 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.