Zakopiańczycy głosują na projekty do budżetu obywatelskiego

Do 30 czerwca zakopiańczycy mogą głosować na jeden z 26 projektów inwestycji, które zgłoszono do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Władze miasta przeznaczyły na ten cel milion złotych.
Zakopiańczycy głosują na projekty do budżetu obywatelskiego

"Każdy zakopiańczyk może mieć wpływ na to, jakie pomysły zostaną zrealizowane pod Giewontem w ramach budżetu obywatelskiego. Pozytywną weryfikację przeszło 26 zgłoszonych przez mieszkańców projektów, na które teraz można głosować. Głosy można oddawać w punktach do głosowania, za pomocą internetu lub poczty" - powiedział rzecznik zakopiańskiego urzędu miasta Szymon Zatorski.

Budżet obywatelski jest realizowany w Zakopanem po raz pierwszy.

Wśród propozycji inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców Zakopanego są m.in. siłownie plenerowe przy drodze do Kuźnic i na Równi Krupowej, budowa centrum rekreacji, organizacja i prowadzenie treningów sportowych dla niepełnosprawnych, a także organizacja festiwalu sztuki skierowanego do młodzieży. Wśród projektów znalazły się też inwestycje drogowe.

 Czytaj też:  EEC: Budżet obywatelski antagonizuje obywateli

Jak wyjaśnił Zatorski, w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowanych może zostać nawet kilka projektów, które uzyskają najwięcej głosów. "Realizacja projektów musi zamknąć się w kwocie jednego miliona zł. Może zatem być to jeden projekt za całą tę kwotę, lub kilka mniejszych projektów. Wszystko okaże się po głosowaniu" - powiedział rzecznik.

Każdy ze złożonych projektów musiał zawierać przynajmniej dziesięć podpisów z poparciem. Realizacja zgłaszanej inwestycji nie mogła przekroczyć przeznaczonego na ten cel budżetu, czyli 1 mln zł. Komisja odrzuciła 17 projektów, które zawierały błędy formalne.

Projekty, które otrzymają największą liczbę głosów i zostaną pozytywnie zweryfikowane, mają być zrealizowane w 2014 roku.

Roczny budżet miasta to około 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU