PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamek nierentowny to idzie pod młotek

  • PAP/Nasz Dziennik    18 sierpnia 2012 - 10:32
Zamek nierentowny to idzie pod młotek

Agencja Rozwoju Przemysłu chce sprzedać Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim (Podkarpackie). Czy państwa nie stać na utrzymanie obiektu stanowiącego ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego - zastanawia się "Nasz Dziennik".
Rzeczniczka resortu skarbu Magdalena Kobos mówi, że głównym powodem sprzedaży jest brak rentowności. "Nie można oczekiwać, że ARP SA będzie utrzymywała w swoim portfelu nierentowne aktywa generujące znaczące straty" - stwierdza.

Według "NDz" można by jednak powiększyć w zamku powierzchnię hotelową, bo jest zapotrzebowanie na takie usługi. Były nawet takie plany, ale działania zmierzające do poprawy wyników finansowych wytraciły impet.

Czy celowo do tego doprowadzono, by mieć pretekst do sprzedaży - pyta dziennik i dziwi się, że dla prywatnych biznesmenów inwestycje w hotele są opłacalne, a ARP nie zależy na rozbudowie obiektu, który ma już renomę.

Zamek wzniesiony w XVI w. na wzór królewskiego Wawelu - dawna siedziba Leszczyńskich - otoczony 14-hektarowym parkiem to jeden z najlepiej zachowanych obiektów architektury renesansowej w Europie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.