PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamiast zasiłków dopłata do wynagrodzeń

  • PAP    5 lutego 2013 - 07:04
Zamiast zasiłków dopłata do wynagrodzeń

Przedsiębiorcy dostaną dopłaty do pensji pracowników już przy spadku obrotów o 15 proc. - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" w Ministerstwie Pracy.
Ministerstwo Pracy przygotowało projekt ustawy o ochronie miejsc pracy. Znalazły się w nim sprawdzone rozwiązania obowiązujące w latach 2009-11. Ustawa wejdzie wżycie zapewne w drugim kwartale.

"Zamiast wypłacać zasiłki, lepiej przez pewien czas dopłacić pracownikom do wynagrodzeń. Dzięki temu utrzymają pracę" - tłumaczy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • krzyciel, 2013-02-05 14:18:11

    Jakieś rozwiązanie to jest, tylko czy dobre? Owszem, koniunktura może się poprawić i za rok-dwa obroty wzrosną, a wtedy dopłaty zostaną cofnięte. Ale ile te dopłaty będą wynosiły i jak długo będą płacone? Czy nie będzie tak, że państwo będzie fundowało pracodawcy wynagrodzenie dla pracowników na poz...iomie wyższym niż wyniósłby zasiłek? A takie "zamrażanie" pracownika też nie sprzyja rynkowi pracy. Siedzi taki pracownik na dofinansowanym etacie, nie rozwija się, nie szuka niczego - bo po co, jak ma kasę za nic nie robienie? Druga sprawa to możliwość przekrętów. Pracodawca zatrudnia w okresie lepszej prosperity "krewnych i znajomych królika", a potem wykazuje spadek obrotów i cały ten "nadbagaż" przechodzi na garnuszek państwa.  rozwiń