PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamówienia publiczne. Prawo nie odmieni zamówień w budownictwie

  • Tomasz Elżbieciak    22 sierpnia 2016 - 09:07
Zamówienia publiczne. Prawo nie odmieni zamówień w budownictwie

Przepisy znowelizowanej ustawy o zamówieniach publicznych zaczęły obowiązywać pod koniec lipca. Fot. Pixabay.com

Oblicze zamówień publicznych w budownictwie w większym stopniu niż od prawa zależy od tego, jak inwestor-zamawiający przygotuje się do realizacji zadania.
Przepisy znowelizowanej ustawy o zamówieniach publicznych zaczęły obowiązywać pod koniec lipca. Zmiany były konieczne ze względu na wdrożenie unijnych dyrektyw.

Zdaniem Wojciecha Hartunga, counsela w kancelarii DZP do plusów znowelizowanego prawa zamówień publicznych należy zaliczyć przepisy przewidujące zasady i warunki wprowadzania zmian do zawartych umów.

Według niego jako negatyw nowelizacji prawa zamówień publicznych można uznać kwestię jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia.

Po wejściu w życiu nowelizacji prawa zamówień publicznych jak na razie nie ruszyła lawina nowych przetargów. Zdaniem Hartunga, można wskazać na dwie główne przyczyny tej sytuacji.

Pierwszym może być pewna obawa przed stosowaniem nowych przepisów i oczekiwanie na pierwsze doświadczenia z rynku. Drugi powód może być prozaiczny i jest związany z okresem wakacyjnym.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.