Zamówienia publiczne w drogownictwie

Przetarg na budowę drogi. Oferta. Oczekiwanie na decyzję. Co tak naprawdę ma wpływ, z wyłączeniem ceny, na odpowiedź pozytywną lub negatywną? Na wiele pytań związanych z tematyką zamówień publicznych w drogownictwie będzie można znaleźć odpowiedź na Targach Infrastruktura 2012.
Zamówienia publiczne w drogownictwie

Organizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad a także Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa. Jubileuszowe, X Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem odbędą się w dniach 23-25 października w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Środki publiczne w wielu przedsięwzięciach stanowią istotny czynnik prorozwojowy danej branży. Nie inaczej jest w sektorze drogownictwa, jednak postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację inwestycji drogowych często kończy się wyborem oferty atrakcyjniejszej cenowo.

Co zrobić, aby zapobiec takiemu rozwojowi rzeczy? Tego typu problemy zostaną szerzej omówione podczas panelu dyskusyjnego „Jeśli nie cena, to co? Kryterium wyboru w przetargach na budowę dróg” przygotowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawców będą rozmawiali m.in. o kryteriach oceny ofert, jakie mogą być stosowane w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na realizację inwestycji drogowych.

– Konsultacje z ekspertami pozwolą wszystkim zainteresowanym na zgłoszenie propozycji stosowania innego kryterium niż cenowe oraz przedyskutowanie stanowiska inwestora i wykonawcy w tym zakresie – mówi Lech Witecki – generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad.

Panel zostanie poprowadzony pierwszego dnia targów, 23 października w godzinach 12.00-13.00 w sali konferencyjnej B na I piętrze, natomiast porady eksperckie będą udzielne na stoisku GDDKiA, na terenie hali targowej do godziny 16.00.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU