Zapadła decyzja w sprawie fotoradarów

• Fotoradary mają służyć temu, żeby było mniej wypadków – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.
• Minister zapowiedział również, że fotoradary zostaną odfoliowane tylko tam, gdzie będą naprawdę potrzebne.
• Błaszczak potwierdził również, że w maju tego roku zostanie odtworzony Karpacki Oddział Straży Granicznej.
Zapadła decyzja w sprawie fotoradarów
Mariusz Błaszczak, szef MSWiA potwierdził, że Karpacki Oddział Straży Granicznej zostanie odtworzony w maju tego roku. (fot. mswia.gov.pl)

Minister Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla TVP Info poinformował, że obecnie trwają konsultacje na temat włączenia Inspekcji Transportu Drogowego do policji. Odniósł się także do kwestii używania fotoradarów.

Jego zdaniem dotychczas były to maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie, jak powinny, do polepszenia bezpieczeństwa na polskich drogach. Zapowiedział, że fotoradary zostaną odfoliowane tylko tam, gdzie będą potrzebne.

Czytaj też: Fotoradary wrócą? PiS rozważa cofnięcie reformy

Szef MSWiA odniósł się także do zarzutów dotyczących chaosu w policji. - Zarzuty o rzekomym chaosie w policji są bezpodstawne – powiedział. Przypomniał, że w czasie gdy opozycja twierdziła, że policja źle funkcjonuje, został zatrzymany Kajetan P.

Podczas rozmowy skomentował także sprawę inwigilacji dziennikarzy. Podkreślił, że ci, którzy odpowiadają za te działania, powinni ponieść konsekwencje. Minister uznał, że sprawą powinien zająć się wymiar sprawiedliwości, a nie sejmowa komisja śledcza.

- Komisja śledcza powinna powstawać wtedy, kiedy wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie przedstawić ustaleń i wyjaśnień w konkretnej sprawie – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do exzłodziej: Za komuny karano za chęć popełnienia przestępstwa, bez udowodnienia popełnienia winy(komuszki do władzy się dorwały system do łask przywróciły). Inwigilacje wprowadzili w życie prywatne co daje im nad społeczeństwem polskim niewolnikami całkowitą kontrolę i możliwość niszczenia ingeru...jąc w sprawy osobiste(najgorszy margines społeczny, nawet za komuny przestrzegano normy zasad etyki, za rządów PiS niema żadnych norm, takich bandziorów jak PiS powinno się wytępić dla dobra nas wszystkich. Naród polski w wyborach oszukali, są przerażeni po zamachu nieudanym na TK rozpisując przedterminowe wybory parlamentarne wiedzą, są skończeni całkowicie, jak ich rodziny, wpadali we własne szambo! Powiedzenie;"kto pod kim dołki kopie, ten sam do nich wpada". rozwiń

PiS Hańba Wstyd!, 2016-03-25 10:09:50 odpowiedz

Do exzłodziej: Za komuny karno za chęć popełnienia przestępstwa, bez udowodnienia popełnienia winy(komuszki do władzy się dorwały system do łask przywróciły), inwigilacje wprowadzili w życie prywatne co daje im nad społeczeństwem polskim niewolnikami całkowitą kontrolę i możliwość niszczenia ingeruj...ąc w sprawy osobiste(najgorszy margines społeczny, nawet za komuny przestrzegano normy zasad etyki, za rządów PiS niema żadnych norm, takich bandziorów jak PiS powinno się wytępić dla dobra nas wszystkich. Naród polski w wyborach oszukali, są przerażeni po zamachu nieudanym na TK rozpisując przedterminowe wybory parlamentarne wiedzą, są skończeni całkowicie, jak ich rodziny, wpadali we własne szambo! Powiedzenie;"kto pod kim dołki kopie, ten sam do nich wpada". rozwiń

PiS Hańba Wstyd!, 2016-03-25 08:01:22 odpowiedz

Do eLPe: Po to właśnie jest inwigilacja aby oszust, złodziej, bandyta czy terrorysta, został namierzony wcześniej, od zbrodniczego czynu. Uczciwi obywatele, każdego państwa, nie przejmują się tym jak uchwalane jest prawo gdyż oczekują skutecznego prawa, pozwalającego na rzeczywiste ściganie bandytów... i złodziei a nie pozorowane, jak bywało za rządów POkrętaczy. rozwiń

exzłodziej, 2016-03-18 12:01:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU