PARTNER PORTALU
 • BGK

Zapadła decyzja w sprawie fotoradarów

 • Parlamentarny.pl (JS)    17 marca 2016 - 12:37
Zapadła decyzja w sprawie fotoradarów

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA potwierdził, że Karpacki Oddział Straży Granicznej zostanie odtworzony w maju tego roku. (fot. mswia.gov.pl)

• Fotoradary mają służyć temu, żeby było mniej wypadków – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.
• Minister zapowiedział również, że fotoradary zostaną odfoliowane tylko tam, gdzie będą naprawdę potrzebne.
• Błaszczak potwierdził również, że w maju tego roku zostanie odtworzony Karpacki Oddział Straży Granicznej.
Minister Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla TVP Info poinformował, że obecnie trwają konsultacje na temat włączenia Inspekcji Transportu Drogowego do policji. Odniósł się także do kwestii używania fotoradarów.

Jego zdaniem dotychczas były to maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie, jak powinny, do polepszenia bezpieczeństwa na polskich drogach. Zapowiedział, że fotoradary zostaną odfoliowane tylko tam, gdzie będą potrzebne.

Czytaj też: Fotoradary wrócą? PiS rozważa cofnięcie reformy

Szef MSWiA odniósł się także do zarzutów dotyczących chaosu w policji. - Zarzuty o rzekomym chaosie w policji są bezpodstawne – powiedział. Przypomniał, że w czasie gdy opozycja twierdziła, że policja źle funkcjonuje, został zatrzymany Kajetan P.

Podczas rozmowy skomentował także sprawę inwigilacji dziennikarzy. Podkreślił, że ci, którzy odpowiadają za te działania, powinni ponieść konsekwencje. Minister uznał, że sprawą powinien zająć się wymiar sprawiedliwości, a nie sejmowa komisja śledcza.

- Komisja śledcza powinna powstawać wtedy, kiedy wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie przedstawić ustaleń i wyjaśnień w konkretnej sprawie – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (6)

 • PiS Hańba Wstyd!, 2016-03-25 10:09:50

  Do exzłodziej: Za komuny karano za chęć popełnienia przestępstwa, bez udowodnienia popełnienia winy(komuszki do władzy się dorwały system do łask przywróciły). Inwigilacje wprowadzili w życie prywatne co daje im nad społeczeństwem polskim niewolnikami całkowitą kontrolę i możliwość niszczenia ingeru...jąc w sprawy osobiste(najgorszy margines społeczny, nawet za komuny przestrzegano normy zasad etyki, za rządów PiS niema żadnych norm, takich bandziorów jak PiS powinno się wytępić dla dobra nas wszystkich. Naród polski w wyborach oszukali, są przerażeni po zamachu nieudanym na TK rozpisując przedterminowe wybory parlamentarne wiedzą, są skończeni całkowicie, jak ich rodziny, wpadali we własne szambo! Powiedzenie;"kto pod kim dołki kopie, ten sam do nich wpada".  rozwiń
 • PiS Hańba Wstyd!, 2016-03-25 08:01:22

  Do exzłodziej: Za komuny karno za chęć popełnienia przestępstwa, bez udowodnienia popełnienia winy(komuszki do władzy się dorwały system do łask przywróciły), inwigilacje wprowadzili w życie prywatne co daje im nad społeczeństwem polskim niewolnikami całkowitą kontrolę i możliwość niszczenia ingeruj...ąc w sprawy osobiste(najgorszy margines społeczny, nawet za komuny przestrzegano normy zasad etyki, za rządów PiS niema żadnych norm, takich bandziorów jak PiS powinno się wytępić dla dobra nas wszystkich. Naród polski w wyborach oszukali, są przerażeni po zamachu nieudanym na TK rozpisując przedterminowe wybory parlamentarne wiedzą, są skończeni całkowicie, jak ich rodziny, wpadali we własne szambo! Powiedzenie;"kto pod kim dołki kopie, ten sam do nich wpada".  rozwiń
 • exzłodziej, 2016-03-18 12:01:34

  Do eLPe: Po to właśnie jest inwigilacja aby oszust, złodziej, bandyta czy terrorysta, został namierzony wcześniej, od zbrodniczego czynu. Uczciwi obywatele, każdego państwa, nie przejmują się tym jak uchwalane jest prawo gdyż oczekują skutecznego prawa, pozwalającego na rzeczywiste ściganie bandytów... i złodziei a nie pozorowane, jak bywało za rządów POkrętaczy.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: