Zarząd nagradzanego powiatu z absolutorium

Rada Powiatu Piotrkowskiego udzieliła staroście oraz pozostałym członkom zarządu absolutorium za 2013 rok. Głosowanie poprzedziło sprawozdanie finansowe powiatu, które przedstawił skarbnik Janusz Misztela oraz sprawozdanie finansowe Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie przygotowane przez dyrektora Pawła Banaszka.

Na temat wykonania budżetu, w minionym roku, pozytywnie wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa z Łodzi, a także Komisja Rewizyjna Rady Powiaty, która wnioskowała o udzielenie absolutorium Zarządowi. Starosta Stanisław Cubała podkreślał, że był to rok doskonałej współpracy Zarządu z Radą Powiatu, samorządami gminnymi, instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz mieszkańców powiatu.

Samorząd został doceniony przez Związek Powiatów Polskich za działania inwestycyjne i rozwojowe, za budowanie społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego oraz za wprowadzanie rozwiązań związanych z ciągłym doskonaleniem zarządzania Starostwem i poprawą obsługi mieszkańców.

Efektem tego jest III miejsce powiatu w Polsce, w rankingu Związku Powiatów Polskich, w kategorii do 120 tysięcy mieszkańców i I miejsce w województwie łódzkim. Podczas sesji starosta wraz przedstawicielami wszystkich klubów Rady Powiatu wręczył Przewodniczącemu Rady Ireneuszowi Czerwińskiemu puchar oraz dyplom, potwierdzający wysoką lokatę i wejście powiatu do ścisłej czołówki samorządów powiatowych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU