PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd nagradzanego powiatu z absolutorium

  • AW    25 czerwca 2014 - 17:50

Rada Powiatu Piotrkowskiego udzieliła staroście oraz pozostałym członkom zarządu absolutorium za 2013 rok. Głosowanie poprzedziło sprawozdanie finansowe powiatu, które przedstawił skarbnik Janusz Misztela oraz sprawozdanie finansowe Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie przygotowane przez dyrektora Pawła Banaszka.
Na temat wykonania budżetu, w minionym roku, pozytywnie wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa z Łodzi, a także Komisja Rewizyjna Rady Powiaty, która wnioskowała o udzielenie absolutorium Zarządowi. Starosta Stanisław Cubała podkreślał, że był to rok doskonałej współpracy Zarządu z Radą Powiatu, samorządami gminnymi, instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz mieszkańców powiatu.

Samorząd został doceniony przez Związek Powiatów Polskich za działania inwestycyjne i rozwojowe, za budowanie społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego oraz za wprowadzanie rozwiązań związanych z ciągłym doskonaleniem zarządzania Starostwem i poprawą obsługi mieszkańców.

Efektem tego jest III miejsce powiatu w Polsce, w rankingu Związku Powiatów Polskich, w kategorii do 120 tysięcy mieszkańców i I miejsce w województwie łódzkim. Podczas sesji starosta wraz przedstawicielami wszystkich klubów Rady Powiatu wręczył Przewodniczącemu Rady Ireneuszowi Czerwińskiemu puchar oraz dyplom, potwierdzający wysoką lokatę i wejście powiatu do ścisłej czołówki samorządów powiatowych w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.