Zasiłki dla poszkodowanych przez żywioły

Na wniosek wojewodów wpłacono 1 mln 580 tys. zł na zasiłki dla poszkodowanych wskutek klęsk żywiołowych w woj. warmińsko-mazurskim i dolnośląskim - poinformował w czwartek w Sejmie minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.
Zasiłki dla poszkodowanych przez żywioły

Dla woj. warmińsko-mazurskiego przeznaczono 380 tys. zł, a dla dolnośląskiego - 1 mln zł na zasiłki socjalne i 200 tys. zł dla straży pożarnej na zakup plandek - zaznaczył Boni.

Minister administracji przypomniał, że ekstremalne zjawiska pogodowe wystąpiły w naszym kraju na przełomie czerwca i lipca, szczególnie ich nasilenie odnotowano w woj. dolnośląskim, małopolskim oraz mazursko-warmińskim.

Czytaj też: Pieniądze dla 191 samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

"W wyniku tych zjawisk, uszkodzonych lub zalanych zostało co najmniej 1511 budynków, w tym, 1186 mieszkalnych. Podtopieniu lub zalaniu uległo co najmniej 14 szkół i jeden dom pomocy społecznej, jeden most oraz 69 odcinków dróg w większości gminnych" - wyliczał Boni.

W Bisztynku (woj, warmińsko-mazurskie), gdzie wystąpiły największe straty wypłacono zasiłki celowe 136 osobom w wysokości do 3 tys. zł i 34 osobom - do 6 tys. zł. W pobliskiej gminie Kolno 16 osób otrzymało zasiłki po 3 tys. zł - poinformował minister.

Czytaj też: Stworzą fundusz na wypadek klęsk żywiołowych

Dodał, że analizowane są straty klęskowe także w innych województwach.

Jeżeli chodzi o gospodarstwa rolne, to najbardziej ucierpiały one w woj. dolnośląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. W sumie straty dotyczą 2390 gospodarstw rolnych i 6708 hektarów gruntów.

"Wszystkie te osoby otrzymują pomoc - zasiłki o charakterze socjalnym" - powiedział minister.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU