PARTNER PORTALU
 • BGK

Zbyt droga fontanna w Rzeszowie

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów    21 lipca 2012 - 07:32
Zbyt droga fontanna w Rzeszowie

Rzeszów unieważnił przetarg na budowę fontanny multimedialnej, bo wszystkie zgłoszone oferty były zbyt wysokie.
Być może miasto ograniczy zakres prac, jaki będzie musiała wykonać wybrana firma – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”.

Najważniejszym elementem planowanego obiektu ma być fontanna o powierzchni ponad 128 mkw. Będzie to plac w kształcie kwadratu wyłożony granitowymi płytami.

Nad fontanną zostaną zamontowane specjalne belki, w których rozmieszczone będą dysze tworzące ekran wodny o długości 15 m i wysokości do 8 m. Na ekranie będą emitowane pokazy laserowe.

Projekt przewiduje też m.in. zespół pięciu mniejszych fontann, w których woda będzie tworzyła formy przypominające kwiaty – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Mietek, 2012-07-26 17:55:23

  czy ta pracownia Archad, która projektowała tę najdroższą fontannę jest Polska? napiszcie jeśli ktoś wie
 • rzetelny, 2012-07-26 14:55:12

  drogi mieszkańcu, nie wiesz jeszcze, ze takie inwestycje to wyprowadzanie przez urzędników pieniędzy z kasy miasta - zgodnie z fakturami tyle było i tyle wypłacili a wykonawca się odwdzięczył - powinniście to sprawdzić, tak jest wszędzie z tymi "dziwnie drogimi inwestycjami" dlatego przy s...amorządach powinny być powołane Komisje Obywatelskie, które miałyby prawo kontrolować wydawanie pieniędzy przez władze samorządowe  rozwiń
 • mieszkaniec, 2012-07-26 10:16:13

  A w Zabrzu tylko jedna z wielu fontann kosztowała ponoć 3 mln złotych. Nie ma ważniejszych rzeczy niż takie inwestycje potrzebne wszystkim mieszkańcom.