Zbyt droga fontanna w Rzeszowie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów
  • 21-07-2012
  • drukuj
Rzeszów unieważnił przetarg na budowę fontanny multimedialnej, bo wszystkie zgłoszone oferty były zbyt wysokie.
Zbyt droga fontanna w Rzeszowie
Być może miasto ograniczy zakres prac, jaki będzie musiała wykonać wybrana firma – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”.

Najważniejszym elementem planowanego obiektu ma być fontanna o powierzchni ponad 128 mkw. Będzie to plac w kształcie kwadratu wyłożony granitowymi płytami.

Nad fontanną zostaną zamontowane specjalne belki, w których rozmieszczone będą dysze tworzące ekran wodny o długości 15 m i wysokości do 8 m. Na ekranie będą emitowane pokazy laserowe.

Projekt przewiduje też m.in. zespół pięciu mniejszych fontann, w których woda będzie tworzyła formy przypominające kwiaty – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

czy ta pracownia Archad, która projektowała tę najdroższą fontannę jest Polska? napiszcie jeśli ktoś wie

Mietek, 2012-07-26 17:55:23 odpowiedz

drogi mieszkańcu, nie wiesz jeszcze, ze takie inwestycje to wyprowadzanie przez urzędników pieniędzy z kasy miasta - zgodnie z fakturami tyle było i tyle wypłacili a wykonawca się odwdzięczył - powinniście to sprawdzić, tak jest wszędzie z tymi "dziwnie drogimi inwestycjami" dlatego przy s...amorządach powinny być powołane Komisje Obywatelskie, które miałyby prawo kontrolować wydawanie pieniędzy przez władze samorządowe rozwiń

rzetelny, 2012-07-26 14:55:12 odpowiedz

A w Zabrzu tylko jedna z wielu fontann kosztowała ponoć 3 mln złotych. Nie ma ważniejszych rzeczy niż takie inwestycje potrzebne wszystkim mieszkańcom.

mieszkaniec, 2012-07-26 10:16:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU