PARTNER PORTALU
  • BGK

Zerwany kontrakt na A1 w kujawsko-pomorskim

  • PAP    6 września 2012 - 19:59
Zerwany kontrakt na A1 w kujawsko-pomorskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktów na budowę A1 w woj. kujawsko-pomorskim - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Zapewniła, że przetarg na dokończenie prac będzie rozpisany najszybciej, jak to możliwe.
"Chcemy rozpisać przetarg na wybór nowego wykonawcy najszybciej, jak to możliwe. Chodzi o to, by prace mogły na nowo ruszyć na wiosnę" - wyjaśniła rzeczniczka.

Budowę fragmentu 65-kilometrowego odcinka A1 w województwie kujawsko-pomorskim z Czerniewic do Kowala podzielono na dwa zadania, oba miały realizować konsorcja tych samych firm: SRB Civil Engineering, PBG, Aprivia, Hydrobudowa Polska i John Sisk and Son. Na odcinku Czerniewice-Brzezie liderem konsorcjum było SRB Civil Engineering, a na odcinku Brzezie-Kowal - PBG.

Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu w połowie czerwca br. Od tego czasu trwały rozmowy dotyczące przeorganizowania kontraktów na budowę odcinków A1, tak by prace mogły być kontynuowane przez innych członków konsorcjum.

Czytaj też: Strona publiczna też winna "katastrofy budowlanej"?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.