PARTNER PORTALU
  • BGK

Zespół Pałacowy w Bagnie doczeka się remontu

  • KB    1 lipca 2010 - 20:53

Nowe parkingi i wyremontowane sale mają zachęcić turystów do odwiedzenia Zespołu Pałacowego w Bagnie. Inwestycja będzie kosztować ponad 2,7 mln zł.
Ponad 1,7 mln zł unijnej dotacji otrzymało Towarzystwo Boskiego Zbawiciela Księży Salwatorian na remont Zespołu Pałacowego w Bagnie. Pieniądze przyznane przez zarząd województwa dolnośląskiego pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Założeniem projektu, który otrzymał dofinansowanie w wyniku uwzględnienia odwołania, jest obniżenie kosztów utrzymania obiektu, wyeksponowanie i zabezpieczenie jego najcenniejszych elementów zabytkowych, a także dostosowanie parkingu do zwiększonego ruchu turystycznego. Realizacji tego przedsięwzięcia zakłada zmianę źródła ciepła na bardziej wydajane i ekologiczne, remont sal i renowację okien oraz budowę dwóch parkingów z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i autokarów.

Całkowity koszt tej inwestycji to 2 mln 755 tys. zł, z czego 1 mln 719 tys. zł to dotacja przyznana w ramach Działania 6.4  Turystyka kulturowa („na szlakach”) RPO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.