PARTNER PORTALU
 • BGK

ZGWRP na straży suwerenności gmin

 • ZWI    18 stycznia 2013 - 18:31

Związek Gmin Wiejskich RP (ZGWRP) zawsze będzie bronić suwerenności i niezawisłości każdej gminy. To sama gmina decyduje o zmianach związanych z jej kształtem terytorialnym i wewnętrzną organizacją - podkreśla Mariusz Poznański, przewodniczący ZGWRP.
Poznański na stronie związku odniósł się do komentarzy związanych z ostatnimi propozycjami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAiC) dotyczącymi debaty nt. ilości powiatów w Polsce i komentarzy jaki wywołały jego wypowiedzi.

Czytaj też: Łączenie samorządów może się udać

- Podkreślam, że Związek Gmin Wiejskich RP (ZGWRP) zawsze będzie bronić suwerenności i niezawisłości każdej gminy. To sama gmina decyduje o zmianach związanych z jej kształtem terytorialnym i wewnętrzną organizacją - pisze przewodniczący.

Oficjalną opinię w sprawie propozycji MAiC, zarząd ZGWRP przyjmie po przedstawieniu projektu legislacyjnego, właściwego do proponowanych zmian.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Do członka RAŚ..., 2013-01-26 14:04:26

  ... w takim razie życzę powodzenia w walce chociaż na twoim miejscu na sukces bym nie liczył. Mój komentarz odnosił się wyłącznie do wypowiedzi pana przewodniczącego Poznańskiego. Uważam, że byłoby dobrze gdyby przewodniczący takiej organizacji jak ZGWRP wiedział o czy mówi. Z wypowiedzi wynika, że ...nie bardzo jednak wie, tak jest w całym naszym kraju. Nie wie premier, nie wiedzą ministrowie a najmniej wiedzą posłowie. W samorządzie tez nie jest lepiej. I to jest dopiero straszne.  rozwiń
 • Członek RAŚ, 2013-01-25 14:16:17

  A ja walcze o suwerenność i niezwisłośc gmin sląskich (i nie pomyliłem pojęć)
 • wieśniak, 2013-01-25 10:36:17

  Właśnie, bo gmina jest samodzielna a nie suwerenna i niezawisła. Te pojęcia to nie synonimy ale pan Mariusz Poznański ich nie rozróżnia. Pewnie nie czyta ustawy samorządowej, bo gdyby czytał wiedziałby, o zamianach w kształcie terytorialnym, granicach i nazwie decyduje Rada Ministrów a nie gmina. Ja...k widać można nie znać ustawy gminnej i być przewodniczącym ZGWRP. Trzeba tylko mieć odwagę w głoszeniu swojego zdania.  rozwiń