Zielona Góra, budżet obywatelski 2016 r.: Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

• Zielonogórzanie wyłonili inwestycje, które zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
• Lista obejmuje cztery duże i siedem mniejszych przedsięwzięć.
• W tym roku mieszkańcy oddali prawie 114 tys. poprawnych głosów.
Zielona Góra, budżet obywatelski 2016 r.: Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?
Na budżet obywatelski 2016 r. samorząd zabezpieczył 6 mln zł, ale nie jest wykluczone, że ta kwota ulegnie zwiększeniu (fot.fotolia)

Jak poinformowała kierownik Biura Prezydenta Zielonej Góry Monika Wiśniewska, wśród dużych inwestycji znalazły się: budowa stołówki przy III LO, modernizacja stadionu do futbolu amerykańskiego oraz dwie inwestycje drogowe na terenie miasta.

W grupie mniejszych przedsięwzięć są dwa zadania dotyczące oświaty, budowa parkingu i oświetlenia ulicznego, wykonanie murali w mieście, remont i wyposażenie Centrum Rozwoju Przystań oraz dalsza rozbudowa parku Kolei Szprotawskiej.

Podczas tegorocznej ankiety zielonogórzanie mieli do wyboru 172 propozycje. Zadania były podzielone na dwie grupy - dużych i małych inwestycji, a projekty dotyczące oświaty oddzielono od pozostałych.

Na budżet obywatelski 2016 r. samorząd zabezpieczył 6 mln zł, ale nie jest wykluczone, że ta kwota ulegnie zwiększeniu.

W zeszłym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 132 mniejszych i 88 większych inwestycji. Wyłonili 25 inwestycji małych i dwie duże oddając łącznie ponad 125 tys. poprawnych głosów. Na realizację wyłonionych zadań magistrat przeznaczył 6 mln zł. Większość z nich została już ukończona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie wiem jak to możliwe że cieszący się ogromnym poparciem Zielonogórzan obiekt do całorocznej jazdy na łyżwach nie znalazł się na liście wygranych. Służyłby długo i był dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Szkoda.

Aga, 2016-03-01 16:57:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU