PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra, budżet obywatelski 2016 r.: Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

  • PAP/AT    1 marca 2016 - 15:38
Zielona Góra, budżet obywatelski 2016 r.: Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

Na budżet obywatelski 2016 r. samorząd zabezpieczył 6 mln zł, ale nie jest wykluczone, że ta kwota ulegnie zwiększeniu (fot.fotolia)

• Zielonogórzanie wyłonili inwestycje, które zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
• Lista obejmuje cztery duże i siedem mniejszych przedsięwzięć.
• W tym roku mieszkańcy oddali prawie 114 tys. poprawnych głosów.
Jak poinformowała kierownik Biura Prezydenta Zielonej Góry Monika Wiśniewska, wśród dużych inwestycji znalazły się: budowa stołówki przy III LO, modernizacja stadionu do futbolu amerykańskiego oraz dwie inwestycje drogowe na terenie miasta.

W grupie mniejszych przedsięwzięć są dwa zadania dotyczące oświaty, budowa parkingu i oświetlenia ulicznego, wykonanie murali w mieście, remont i wyposażenie Centrum Rozwoju Przystań oraz dalsza rozbudowa parku Kolei Szprotawskiej.

Podczas tegorocznej ankiety zielonogórzanie mieli do wyboru 172 propozycje. Zadania były podzielone na dwie grupy - dużych i małych inwestycji, a projekty dotyczące oświaty oddzielono od pozostałych.

Na budżet obywatelski 2016 r. samorząd zabezpieczył 6 mln zł, ale nie jest wykluczone, że ta kwota ulegnie zwiększeniu.

W zeszłym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 132 mniejszych i 88 większych inwestycji. Wyłonili 25 inwestycji małych i dwie duże oddając łącznie ponad 125 tys. poprawnych głosów. Na realizację wyłonionych zadań magistrat przeznaczył 6 mln zł. Większość z nich została już ukończona.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Aga, 2016-03-01 16:57:42

    Nie wiem jak to możliwe że cieszący się ogromnym poparciem Zielonogórzan obiekt do całorocznej jazdy na łyżwach nie znalazł się na liście wygranych. Służyłby długo i był dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Szkoda.