PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra w 2016 r. nie podnosi podatków i opłat lokalnych

  • PAP/JL    28 grudnia 2015 - 08:51
Zielona Góra w 2016 r. nie podnosi podatków i opłat lokalnych

Zielona Góra w 2016 r. nie podnosi podatków i opłat lokalnych. Fot. Zielona Góra.pl

Jedynym wyjątkiem będzie zmiana stawki podatku od budowli związanych z dostarczaniem i uzdatnianiem wody, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków komunalnych.
Stawka wzrośnie z 1,3 do 2 proc. wartości tychże budowli, nie przełoży się to jednak na ceny wody i ścieków.

Obecnie zielonogórzanie płacą za wodę 4,34 zł za metr sześcienny; cena za ścieki to 5,72 zł/m sześc. dla gospodarstw domowych i 6,77 zł/ sześc. dla pozostałych odbiorców.

Z nadejściem 2016 r. w Zielonej Górze nie zmienią się ceny biletów komunikacji miejskiej. Zielonogórzanie nie zapłacą także więcej za wywóz odpadów, czynsze za lokale komunalne i opłaty targowe. Stawki podatków lokalnych pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Stawka podatku od nieruchomości dla osób fizycznych będzie wynosić – od budynków mieszkalnych 0,42 zł/mkw.; od gruntów pozostałych – 0,27 zł/ mkw.; od budynków pozostałych – 5,24 zł/ mkw., a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej: od budynków – 18,60 zł/ mkw.; od gruntów – 0,70 zł/ mkw..

Podstawą obliczania podatku rolnego będzie kwota 5,37 zł (obniżona o 90 proc. średnia cena skupu żyta), która w przypadku osób posiadających grunty rolne powyżej 1 ha stanowić będzie kwotę 13,43 zł/ha przeliczeniowych, a w przypadku osób posiadających grunty rolne do 1 ha stanowić będzie kwotę 26,85 zł/ha.

Nie planuje się wprowadzenia dodatkowych ulg dla podatników, poza tymi już obowiązującymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.