Ziemia tylko dla polskiego rolnika

Państwowy grunt rolny o powierzchni co najmniej 1 ha będzie mógł kupić tylko rolnik indywidualny. Takiego prawa nabycia nie będą miały spółdzielnie czy spółki.
Ziemia tylko dla polskiego rolnika
Od 2005 r. do końca października tego roku do budżetu trafiło z tytułu sprzedaży ziemi ponad 13,7 mld zł. Fot. Pixabay.com

Po zakupie ziemi rolnik będzie musiał ją uprawiać osobiście przez 10 lat – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego przygotowany przez PiS, który omawia „Gazeta Polska Codziennie”.

Projektowane przepisy są odpowiedzią na liczne protesty rolników, którzy przeciwstawiali się nabywaniu ziemi przez spekulantów i obcy kapitał.

Od 2005 r. do końca października tego roku do budżetu trafiło z tytułu sprzedaży ziemi ponad 13,7 mld zł. W tym roku jest to już nieco ponad 800 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

przecież od 1 stycznia 2016 wchodzi w życie znowelizowana ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego i to co tam nawymyślali ma być znowu zmieniane? Ludzie chyba jeszcze nie czytali nowych przepisów, a ci co chcą sprzedać swoje grunty powinni się mocno zainteresować nowinkami. Ciekawe, kto do wykonania ...pierwokupu będzie zobowiązany wyszukać "sąsiadów-rolników"? Kowalski, który chce sprzedać nieruchomość? A kto mu udostępni dane osobowe? A w skrajnych przypadkach będziemy robić za sąsiada postępowanie spadkowe, żeby wskazać właściciela uprawnionego do pierwokupu i dopiero wtedy móc sprzedać swój teren? rozwiń

malina, 2015-11-05 08:19:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU