PARTNER PORTALU
  • BGK

Zimówki obowiązkowo do wymiany?

  • PAP/Rzeczpospolita    18 listopada 2013 - 08:24
Zimówki obowiązkowo do wymiany?

Ministerstwo Transportu sceptyczne podchodzi do pomysłu obowiązkowej wymiany opon letnich na zimowe. Z taką propozycją wyszli w ubiegłym roku posłowie z parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Jednak do propozycji sceptycznie odniosło się właśnie MT, wyrażając wątpliwości co do realizacji tego obowiązku. Nie ma jednoznacznych wyników badań zachowania opon zimowych w różnych warunkach pogodowych - argumentuje rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.

Jak dodaje rzecznik, w Polsce jest duża dynamika zmian warunków atmosferycznych, uniemożliwiająca optymalne dostosowanie do nich pojazdu.

Stanowisko ministerstwa ostudziło posłów i na razie nie zamierzają zgłaszać projektu, choć jest on już gotowy - stwierdza - "Rzeczpospolita". Według niego jazda na oponach zimowych lub uniwersalnych miałaby obowiązywać od 1 listopada do 15 marca, za ich brak oprócz utraty dowodu rejestracyjnego groziłby mandat od 20 do 500 zł, a nawet kosztowne holowanie na policyjny parking.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • P.R.L., 2013-11-18 09:50:16

    Brawo dla Ministerstwa. Projekt tej ustawy to sztandarowy przykład rozmiękania poselskich mózgownic pod wpływem oponiarskiego lobbingu. A czy ustanawianie sankcji karnych to nie wiadome tęsknoty za państwem policyjnym ?