Zimówki obowiązkowo do wymiany?

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 18-11-2013
  • drukuj
Ministerstwo Transportu sceptyczne podchodzi do pomysłu obowiązkowej wymiany opon letnich na zimowe. Z taką propozycją wyszli w ubiegłym roku posłowie z parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Zimówki obowiązkowo do wymiany?

Jednak do propozycji sceptycznie odniosło się właśnie MT, wyrażając wątpliwości co do realizacji tego obowiązku. Nie ma jednoznacznych wyników badań zachowania opon zimowych w różnych warunkach pogodowych - argumentuje rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.

Jak dodaje rzecznik, w Polsce jest duża dynamika zmian warunków atmosferycznych, uniemożliwiająca optymalne dostosowanie do nich pojazdu.

Stanowisko ministerstwa ostudziło posłów i na razie nie zamierzają zgłaszać projektu, choć jest on już gotowy - stwierdza - "Rzeczpospolita". Według niego jazda na oponach zimowych lub uniwersalnych miałaby obowiązywać od 1 listopada do 15 marca, za ich brak oprócz utraty dowodu rejestracyjnego groziłby mandat od 20 do 500 zł, a nawet kosztowne holowanie na policyjny parking.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brawo dla Ministerstwa. Projekt tej ustawy to sztandarowy przykład rozmiękania poselskich mózgownic pod wpływem oponiarskiego lobbingu. A czy ustanawianie sankcji karnych to nie wiadome tęsknoty za państwem policyjnym ?

P.R.L., 2013-11-18 09:50:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU