PARTNER PORTALU
  • BGK

Ziobro: zamiast zimowych zorganizujmy letnie igrzyska

  • PAP    27 marca 2014 - 17:29
Ziobro: zamiast zimowych zorganizujmy letnie igrzyska

Ze względu na warunki klimatyczne Polski lepiej zorganizować w naszym kraju letnie, a nie zimowe igrzyska olimpijskie - uważa lider Solidarnej Polski europoseł Zbigniew Ziobro. Opowiedział się też za referendum ws. zimowej olimpiady w Krakowie w 2022 r.
"Solidarna Polska obiema rękami podpisuje się pod tym, aby Kraków był w przyszłości współorganizatorem letnich igrzysk olimpijskich. Są ku temu wszelkie warunki, aby tak się stało. Wiemy, że w pobliżu tego miasta nie ma lodowców. W naszym przepięknych Tatrach nie zawsze leży śnieg, a po halnym nie zawsze jest na czym zjeżdżać na nartach" - wyliczał Ziobro podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

Nie chciał mówić o konkretnym roku zorganizowania letniej olimpiady. Według niego najpierw trzeba odpowiednio rozwinąć polską gospodarkę. "Najpierw zróbmy tak, aby Polska stała się bogatym krajem, a potem myślmy o wydatkach, na które nas na razie nie stać" - podkreślił.

Jak dodał, Solidarna Polska jest za referendum w sprawie zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w stolicy Małopolski. Radni Krakowa na razie nie podjęli ostatecznej decyzji w sprawie referendum.

O prawo przeprowadzenia tej imprezy walczy pięć miast - Pekin, Ałmaty, Lwów, Oslo i Kraków. Wcześniej w wyniku lokalnego referendum swoją kandydaturę wycofało Monachium. Z kolei w stolicy Norwegii mieszkańcy opowiedzieli się za igrzyskami. W styczniu, z obawy przed zbyt wysokimi kosztami, aplikację wycofał Sztokholm. Decyzja, kto będzie gospodarzem ZIO 2022 zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wyborca, 2014-03-28 12:59:58

    Panie Ziobro - ani letnich ani zimowych. Dość igrzysk za nasze pieniądze.