PARTNER PORTALU
  • BGK

Zlikwidują atrapy fotoradarów

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    1 lutego 2011 - 06:52
Zlikwidują atrapy fotoradarów

Puste skrzynki na słupach przy drogach, które udają fotoradary, zostaną zdemontowane. Umożliwi to rozporządzenie do obowiązującej już nowelizacji prawa o ruchu drogowym.
Kończą się konsultacje w sprawie rozporządzenia dotyczącego zasad ustawiania fotoradarów na drogach. Zgodnie z propozycjami przygotowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury zabronione będzie instalowanie przy jezdniach atrap fotoradarów – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Minister infrastruktury, przygotowując rozporządzenie, zadecydował, że w czasie gdy skrzynka na maszcie nie będzie uzbrojona w fotoradar, to musi być zasłonięta. Również znaki drogowe informujące kierowców, że zbliżają się do miejsca, gdzie jest prowadzony pomiar prędkości, zostaną zakryte, jeżeli maszt nie będzie wyposażony w fotoradar.

Przepisy te mają sprawić, że skończy się oszukiwanie kierowców. Chodzi o to, że jedni kierowcy, wiedząc, iż mają do czynienia z imitacją urządzenia rejestrującego, nie zwalniają. Pozostali, którzy nie mają takiej wiedzy, gwałtownie hamują i dochodzi do niebezpiecznej sytuacji na takiej drodze. Podobnie wygląda sytuacja, gdy przy drodze stoi pusty maszt na fotoradar – podaje „ Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też:
Fotoradary z oznakowaniem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.