PARTNER PORTALU
  • BGK

Zlikwidują gminne becikowe w Olsztynie

  • PAP    30 listopada 2011 - 18:06
Zlikwidują gminne becikowe w Olsztynie

W Olsztynie z powodu oszczędności w budżecie miejskim gminne becikowe w wysokości 200 złotych będzie wypłacane tylko do końca roku. W środę radni zdecydowali o likwidacji od 1 stycznia 2012 roku gminnej jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka.
Rocznie gmina Olsztyn (zabierz głos/ocen prezydenta) przeznaczała na to ok. 360 tysięcy złotych.

Jak wyjaśniła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie Elżbieta Bronakowska od 1 stycznia przyszłego roku gmina będzie wspierać rodziny potrzebujące, a nie jak dotychczas wypłacać zapomogi wszystkim, którzy złożyli stosowny wniosek, bez względu na ich sytuację finansową.

Jak dodała, rodzina w trudnej sytuacji oprócz becikowego z budżetu państwa w wysokości 1 tysiąca zł dostanie dodatkową pomoc z gminy.

Zapomogę w wysokości 1 tysiąca zł otrzymuje rodzina, w której dochód na jednego członka nie przekracza 504 zł. Możliwe jest także uzyskanie przez najbardziej potrzebujących zasiłku celowego, który przyznany jest czasowo. Wysokość tej pomocy określona jest przez pracownika socjalnego po zbadaniu sytuacji finansowej w rodzinie.

Premier Donald Tusk w expose 18 listopada zapowiedział, że w 2012 roku zmienią się zasady wypłacania becikowego z budżetu państwa. Zapomogę mają otrzymać tylko rodziny, których dochody roczne nie przekraczają 85 tys. zł.

Gminne becikowe w Olsztynie było wypłacane od 2006 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.