PARTNER PORTALU
 • BGK

Zlikwidują ulgi dla nauczycieli?

 • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    21 marca 2012 - 06:44

Senatorowie wystąpią z inicjatywą likwidującą ulgi dla nauczycieli. Propozycję popiera resort finansów, a ZNP protestuje.
Pedagodzy, poza zatrudnionymi w przedszkolach, są jedyną grupą zawodową, która jeszcze korzysta z 37-proc. ulgi na przejazdy komunikacją publiczną – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Trybunał Konstytucyjny przed 16 miesiącami wydał wyrok, w którym wskazał, że jest to sprzeczne z prawem do równego traktowania oraz zasadą sprawiedliwości społecznej.

Realizacją wyroków TK zajmuje się specjalna komisja senacka. Ale senatorowie nie chcą dać ulg nauczycielom z przedszkoli, tylko wszystkim je zabrać.

O zmianach nie chcą słyszeć sami zainteresowani. „To jest restrykcyjne działanie, które uderzy w najniżej uposażonych pracowników sfery budżetowej. Na likwidacji ulgi najbardziej stracą małe gminy, bo do pracy nie będą chcieli dojeżdżać nauczyciele” – mówi w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • nauczycielka, 2012-03-21 16:11:37

  A który nauczyciel dzisiaj korzysta z tej ulgi? Mnie ta ulga nie jest potrzebna i tak dokładnie to nawet nie wiadomo jak z niej korzystać. Dziś pod szkołę w której uczę nauczyciele podjeżdżają eleganckimi samochodami. Nawet za karę nie chcę dojeżdżać do pracy komunikacją masową. Nie róbcie z nas dzi...adów.  rozwiń
 • realista, 2012-03-21 13:48:42

  nareszcie ktoś choć odrobinkę chce ukrócić nieskończone roszczenia i przywileje jednej grupy zawodowej. Bezczelne argumenty typu najniżej uposażeni, czy nie będą chcieli dojeżdżać do szkół na wsi. Podziękować im za to a jest na odwrót jest szturm nauczycieli z miasta na wieś.
 • Krystyna, 2012-03-21 10:42:11

  Oczywiście wszystkie ulgi dla nauczycieli są w odczuciu społecznym niesprawiedliwe.Nauczyciel to nie osoba najniżej zarabiająca.Może tak było kiedyś w zamierzchłych czasach. Nam podnosi się wiek emerytalny a co z nauczycielami