Zlikwidują ulgi dla nauczycieli?

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 21-03-2012
  • drukuj
Senatorowie wystąpią z inicjatywą likwidującą ulgi dla nauczycieli. Propozycję popiera resort finansów, a ZNP protestuje.
Pedagodzy, poza zatrudnionymi w przedszkolach, są jedyną grupą zawodową, która jeszcze korzysta z 37-proc. ulgi na przejazdy komunikacją publiczną – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Trybunał Konstytucyjny przed 16 miesiącami wydał wyrok, w którym wskazał, że jest to sprzeczne z prawem do równego traktowania oraz zasadą sprawiedliwości społecznej.

Realizacją wyroków TK zajmuje się specjalna komisja senacka. Ale senatorowie nie chcą dać ulg nauczycielom z przedszkoli, tylko wszystkim je zabrać.

O zmianach nie chcą słyszeć sami zainteresowani. „To jest restrykcyjne działanie, które uderzy w najniżej uposażonych pracowników sfery budżetowej. Na likwidacji ulgi najbardziej stracą małe gminy, bo do pracy nie będą chcieli dojeżdżać nauczyciele” – mówi w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

A który nauczyciel dzisiaj korzysta z tej ulgi? Mnie ta ulga nie jest potrzebna i tak dokładnie to nawet nie wiadomo jak z niej korzystać. Dziś pod szkołę w której uczę nauczyciele podjeżdżają eleganckimi samochodami. Nawet za karę nie chcę dojeżdżać do pracy komunikacją masową. Nie róbcie z nas dzi...adów. rozwiń

nauczycielka, 2012-03-21 16:11:37 odpowiedz

nareszcie ktoś choć odrobinkę chce ukrócić nieskończone roszczenia i przywileje jednej grupy zawodowej. Bezczelne argumenty typu najniżej uposażeni, czy nie będą chcieli dojeżdżać do szkół na wsi. Podziękować im za to a jest na odwrót jest szturm nauczycieli z miasta na wieś.

realista, 2012-03-21 13:48:42 odpowiedz

Oczywiście wszystkie ulgi dla nauczycieli są w odczuciu społecznym niesprawiedliwe.Nauczyciel to nie osoba najniżej zarabiająca.Może tak było kiedyś w zamierzchłych czasach. Nam podnosi się wiek emerytalny a co z nauczycielami

Krystyna, 2012-03-21 10:42:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU