Zmiana przepisów drogowych: Antyradar uchroni przed utratą prawa jazdy?

Do połowy lipca blisko 5 tys. piratów drogowych padło ofiarą przepisów drogowych. Kierowcy masowo wykupują więc antyradary.
Zmiana przepisów drogowych: Antyradar uchroni przed utratą prawa jazdy?
Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi utrata prawa jazdy (fot.pixabay.com)

Po majowym zaostrzeniu przepisów drogowych kierowcy rzucili się do kupowania antyradarów, choć za ich używanie grozi 500 zł mandatu - pisze "Metro".

Od kilku miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi utrata prawa jazdy. Policja chwali się, że tylko do połowy lipca blisko 5 tys. piratów drogowych padło ofiarą nowych regulacji.

Ale jest i inny efekt: "Przeszkadza ci, że policja wciąż cię namierza? Potrzebujesz urządzenia, które wykryje policyjne radary" - w sieci zaroiło się od takich ofert. Jak usłyszała gazeta w sklepach internetowych, zainteresowanie antyradarami wzrosło niemal dwukrotnie.

Ze sprzedawcami nic nie możemy zrobić, bo prawo nie zabrania handlu tego typu urządzeniami; co innego kierowcy, którzy ich używają - grozi za to mandat do 500 zł i trzy punkty karne - ostrzega insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Jak dodaje, nowoczesne policyjne "suszarki" są w stanie identyfikować też antyradary. Na monitorze pojawia się informacja o błędzie pomiaru, która może być wskazówką, że kierowca używa antyradaru i wtedy podczas kontroli drogowej zwracamy na to szczególną uwagę - mówi insp. Konkolewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy nowoczesny fotoradar pokazuje, że pomiar jest dokonywany w niewłaściwym miejscu np; linie wysokiego napięcia, transformatory itp. ?

Ryszard, 2015-09-05 13:49:54 odpowiedz

hahaha "Jak dodaje, nowoczesne policyjne "suszarki" są w stanie identyfikować też antyradary. Na monitorze pojawia się informacja o błędzie pomiaru, która może być wskazówką, że kierowca używa antyradaru i wtedy podczas kontroli drogowej zwracamy na to szczególną uwagę - mówi insp. Ko...nkolewski." - debil straszy, może jeszcze pokazuje typ i model rozwiń

troglodyta, 2015-08-17 11:05:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU