PARTNER PORTALU
 • BGK

Zmiany w budżecie Radomia na 2013 rok

 • RadomNews.pl    18 września 2013 - 11:58
Zmiany w budżecie Radomia na 2013 rok

Plan dochodów w budżecie Radomia na ten rok wzrósł o ok. 8 mln zł. Najwięcej, bo 6,8 mln zł przeznaczono na budowę obwodnicy południowej.
- Te pieniądze są nam potrzebne, ponieważ nastąpiło przyspieszenie prac, a nie ich opóźnienie - tłumaczy Kamil Tkaczyk, dyrektor MZDiK w Radomiu.

Będzie też remont boiska przy ul. Chałubińskiego. Radni miejscy zatwierdzili zmiany w budżecie miasta podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej.

- 6,8 mln zł na obwodnicę południową to kwota ze środków niewygasających z tamtego roku. Dlatego chcielibyśmy przeznaczyć je ponownie na ten cel - tłumaczył Sławomir Skarbek, skarbnik UM w Radomiu.

Dyrektor MZDiK wyjaśniał, na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu miasta.

- Te dodatkowe pieniądze na budowę obwodnicy południowej są potrzebne, ponieważ przyspieszyliśmy prace. Nie ma opóźnienia. Chcemy wybudować przejście pod torami kolejowymi, dojazd do DK 7, rondo. Odcinek WD 5 w zasadzie jest zakończony. Pozostał jedynie montaż dwóch latarni. Będziemy występować do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie tej drogi. Na odcinku WD 3, czyli róg ul. Wiejskiej i Godowskiej, będziemy kłaść masę, ale jak na razie przeszkadza nam w tym pogoda. Ale można tam przejść i przejechać. Od strony ul. Witkacego zakończono budowę kanalizacji deszczowej. Na wszystkich ulicach odbywa się ruch lokalny - mówił Tkaczyk.

Zmiany w budżecie Radomia na 2013 rok obejmują również remont boiska przy ul. Chałubińskiego. Boisko ma 8 lat. Potrzebna jest naprawa sztucznej nawierzchni. Miasto ma dołożyć do tej inwestycji ok. 400 tys. zł. Wzrost przychodów o 1,3 mln zł nastąpił w RSS przy ul. Tochtermana.

Ponadto miasto zaoszczędziło na rozbiórce starej hali sportowej przy ul. Struga. Niepubliczne placówki oświatowe otrzymają wsparcie finansowe za zaoszczędzone przez miasto pieniądze. Zespół Szkół Plastyczny dostanie dodatkowe 49 tys. zł na budowę szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Zosia, 2013-09-19 14:54:06

  chcialoby sie aby Radom nie musiał wstydzic sie za dzialania swoich wlodarzy miasta
 • ZAWSZE !, 2013-09-18 20:22:29

  Zmiany? Tak ale pozytywne ! Czekamy na dobre zmiany,prawdaż?
 • Gosia, 2013-09-18 15:37:34

  "Dla przypomnienia podaję za jednym z internautów listę "sukcesów" PIS 1. " 3 mln mieszkań " 2. 7,7 km odcinek autostrady A6 oddany do użytku w 2007r. Wstrzymanie na dwa lata rozpoczętej już budowy A1 i A2. 3. Zadłużenie zagraniczne w 2005 kiedy PiS objął władzę, wynosiło... 132,927 mld.$.W roku 2007, kiedy PiS stracił władzę wynosiło 234,052 mld $.(rocznik statystyczny 2008 str. 606) Wzrost zadłużenia o 77%. W dwa lata przy światowej koniunkturze ponad 100 mld. dolarów (ok 320 mld zł przy obecnym kursie) zadłużenia więcej. 4. Obniżenie na odchodne składek ZUS i PIT (głównie dla najbogatszych) - budżet stracił na tym ok 150 mld zł a ludzie w swoich dochodach nawet tego nie zauważyli 5. Rodzina Na Swoim - kosztowała z budżetu dziesiątki mld ,a jedyny tego efekt to dwukrotny wzrost cen mieszkań. 6. Średnia płaca krajowa niższa o 40% od obecnej . Za PIS-u w 2007 - 2691 zł, na koniec 2011r - 3682 zł 7. Płaca minimalna niższa o 50% od obecnej. Za PIS-u w 2007 - 936 zł, obecnie 1600 zł 8. Zaszczuwanie niewygodnych oponentów politycznych co kończyło się ich śmiercią. 9. Zapaść służby zdrowia. Po aresztowaniu kilku wybitnych lekarzy liczba przeszczepów spadła do zera co kilkaset Polaków przypłaciło życiem. 10. 2 mln Polaków wyjechało za chlebem za granicę. Obecnie więcej wraca niż wyjeżdża. 11. Średnie bezrobocie wyższe niż obecnie choć gospodarka światowa była w szczycie koniunktury. 12. Grube miliony wyłożone na budowę świątyń i odwierty Rydzyka ( które okazały się kompletną klapą) 13. W aferach ekipa Kaczyńskiego pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy. 14. Zakup rafinerii w Możejkach. Od początku przynosi tylko straty które przekładają się na wyższą cenę paliw w Polsce. 15. Embargo na eksport na wschód produktów roślinnych w tym z drzewa.Straty to dziesiątki mld. 16. Pośmiewisko z rządu Kaczyńskiego na arenie międzynarodowej.Przypominam "kartofle" w prasie zagranicznej i 3 min audiencję u prezydenta USA. 17. Wytropienie "UKŁADU". Jedyne co wytropił to układ we własnym rządzie ( Lepper, Kaczmarek, Netzel i Kornatowski) 18. Porażająca nieudolność. Pułapka zastawiona na koalicjanta okazała się kompletną klapą, a nikomu z WSI nie udało się postawić jakichkolwiek zarzutów. Po dwóch latach tych pseudorządów Kaczyński skapitulował a następnie przez 6 kolejnych razy przegrał wybory. 19. Jedyny realny sukces - anulowanie milionowych długów Kaczyńskiego z czasów PC."  rozwiń