PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w danych z ewidencji ludności

  • GK    24 listopada 2011 - 09:31
Zmiany w danych z ewidencji ludności

Resort spraw wewnętrznych opracował projekt rozporządzenia w sprawie określenia wzorów wniosków o udostępnienie danych z ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów osobistych.
Rozporządzenie dodatkowo określa też wzór wniosku o udostępnianie danych za pomocą urządzeń teletransmisji.

Czytaj też: Gminy z nową ewidencją ludności

Oprócz wyeliminowania niejasności w stosowaniu właściwych wzorów projekt ma na celu także stworzenie ich w jasnej i czytelnej formie, co przyspieszyć ma udostępnianie danych.

W stosunku do obecnych przepisów pominięto w nim zapisy o ewidencji ludności i zbiorze PESEL, opracowano nową szatę graficzną wniosków oraz ujednolicono zapisy o rodzajach zabezpieczeń, jakie musi mieć wnioskodawca.

W ramach konsultacji projekt trafił do wojewodów, którzy w większości ocenili go pozytywnie. Uwagi zgłosili tylko wojewodowie zachodniopomorski, lubelski i podkarpacki. Dwaj pierwsi mieli zastrzeżenia techniczno-redakcyjne i nie zostały one uwzględnione.

Podkarpacki urząd chciał, aby przepisy weszły w życie 1 stycznia 2012 r., ale zdaniem ministerstwa ze względu na proces legislacyjny termin ten jest nierealny.

Projekt trafił także do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Zdaniem resortu wejście w życie rozporządzenia nie wpłynie na sytuację i rozwój regionów.

Treść rozporządzenia w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.