PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmienia się geografia gospodarcza Tarnowa

  • GK/tarnow.pl    4 lipca 2011 - 10:37
Zmienia się geografia gospodarcza Tarnowa

Są plany zagospodarowania przestrzennego dla terenów przeznaczonych pod kluczowe dla przyszłości miasta inwestycje.
Uchwalenie planów określa rodzaj działalności jak będzie mogła być prowadzona w tym miejscu, tym samym ułatwi pozyskiwanie nowych inwestorów.

Plany obejmują działki zlokalizowane w okolicach ul. Niedomickiej i torów kolejowych Tarnów – Szczucin, ulic Jana Pawła II, Błonie i Lasku Lipie oraz ulic Krakowskiej i Kąpielowej.

Tereny przy ulicy Niedomickiej to prawie 200 ha, na których będzie można lokować działalność przemysłową, parki technologiczne oraz obiekty naukowo-badawcze . Część terenu przeznaczono pod działalność usługową, taką jak budynki biurowe, banki, obiekty handlowe czy hotele.

Przy ulicy Jana Pawła II oraz Błonie będzie można lokować obiekty usługowe, w tym również te o powierzchni powyżej 2000 mkw.

Nie zapomniano także o zagospodarowaniu parku leśnego „Las Lipie”. Zaplanowano tam zielone tereny rekreacyjno-edukacyjne. Obszar pomiędzy ulicą Krakowską i Kąpielową o powierzchni prawie pół ha został przeznaczony pod zabudowę na działalność usługową.

To nie pierwsze działania tarnowskiego samorządu mające na celu przyciągnięcie do miasta nowych inwestorów. Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej zlokalizowanej przy Zakładach Mechanicznych.

Projekt zakłada poszerzenie oraz scalenie istniejącej SAG poprzez kompleksowe uzbrojenie nowych terenów pod lokowanie inwestycji przemysłowych i usługowych, tak aby nowo przyłączone tereny stanowiły funkcjonalną całość z dotychczasowym obszarem.

Po zakończeniu prac teren przeznaczony pod inwestycje powiększy się o 36 ha. Realizację tego projektu zaplanowano na lata 2009-2012. Inwestycja współfinansowana jest z Małopolski ego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.