Zmieńmy ustawę o zamówieniach publicznych

Propozycje zmian ustawy Prawo Zamówień Publicznych przedstawił w czwartek marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.
Zmieńmy ustawę o zamówieniach publicznych

Hetman zaapelował też do parlamentarzystów Ziemi Lubelskiej o czynne włączenie się w prace nad zmianą przepisów, które w myśl proponowanych zmian mają usprawniać pracę zamawiających, ale przede wszystkim wspierać uczciwych wykonawców.

- Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak ogromny wpływ na kształt regionalnej i ogólnokrajowej gospodarki mają zamówienia publiczne. Niestety, w mojej ocenie, obecnie obowiązujące prawo nie jest doskonałe - podkreślał Krzysztof Hetman.

Projekt, który na zlecenie marszałka przygotowała jedna z najlepszych kancelarii w województwie lubelskim zawiera szereg propozycji zmian.

Projekt przedstawiony przez marszałka zakłada m.in. rozszerzenie kompetencji zamawiającego w zakresie kontroli nad procesem udzielania zamówień. Z drugiej strony otwiera drogę do uzyskania lepszej jakości udzielanych i zrealizowanych zamówień publicznych poprzez wzmocnienie pozycji rzetelnych wykonawców.

Dokumenty zawierające propozycje zmian wkrótce zostaną przekazane na ręce 27 posłów z województwa lubelskiego, wraz z prośbą o czynne włączenie się do prac nad zmianą ustawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU