PARTNER PORTALU
  • BGK

ZMP: najlepsza byłaby nowa ustawa

  • pt    24 października 2013 - 18:58
ZMP: najlepsza byłaby nowa ustawa

Zarząd Związku Miast Polskich odniósł się do ministerialnych propozycji zmian w ustawie o pomocy społecznej.
Według projektu przygotowywanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w działaniach socjalnych większy nacisk ma być położony na prowadzenie działań profilaktycznych i aktywizacyjnych niż na wspieranie finansowe.

Związek Miast Polskich komentuje:  - Idea rozdzielenia dystrybucji świadczeń i usług socjalnych od pracy socjalnej jest słuszna, podobnie jak skoncentrowanie się na wspieraniu rodzin i osób w dążeniu do usamodzielnienia się oraz aktywizowaniu osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym – czytamy w oświadczeniu ZMP.

Związek stwierdza jednak, że sama nowelizacja ustawy o pomocy społecznej nie jest wystarczająca.

- Niezbędne wydaje się przygotowanie nowej ustawy – pisze w imieniu zarządu Ryszard Grobelny.

ZMP oczekuje także, że projekt  zmian w ustawie o pomocy społecznej, bądź projekt nowej ustawy, zostanie poddany szerokim konsultacjom, w tym przede wszystkim w środowiskach odpowiedzialnych za wdrożenie oraz - w znacznym stopniu - sfinansowanie nowych rozwiązań.

- Dodatkowo, z uwagi na szczególny status oraz zadania pracowników socjalnych, proponujemy zwiększenie elastyczności przepisów ograniczających swobodę kształtowania ich wynagrodzeń przez właściwe organy gmin i powiatów – postulują członkowie zarządu ZMP.

Całe oświadcznie Zarządu ZMP przeczytasz tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • cynga, 2013-10-25 12:37:37

    Obecna ustawa sprowadziła się do wyjęcia spod Karty Nauczyciela około tysiąca wychowawców, mimo gwarancji dawanych przez państwo w 2004r. Reszta to tylko kosmetyka. Beznadziejna ustawa beznadziejnego rządu. I przechrzty Kluzik -Rostkowskiej - z wykształcenia dziennikarce, która robi za dyżurną specj...alistkę od pomocy społecznej, tak w PISie jak i w PO.  rozwiń