ZMP: najlepsza byłaby nowa ustawa

Zarząd Związku Miast Polskich odniósł się do ministerialnych propozycji zmian w ustawie o pomocy społecznej.
ZMP: najlepsza byłaby nowa ustawa

Według projektu przygotowywanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w działaniach socjalnych większy nacisk ma być położony na prowadzenie działań profilaktycznych i aktywizacyjnych niż na wspieranie finansowe.

Związek Miast Polskich komentuje:  - Idea rozdzielenia dystrybucji świadczeń i usług socjalnych od pracy socjalnej jest słuszna, podobnie jak skoncentrowanie się na wspieraniu rodzin i osób w dążeniu do usamodzielnienia się oraz aktywizowaniu osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym – czytamy w oświadczeniu ZMP.

Związek stwierdza jednak, że sama nowelizacja ustawy o pomocy społecznej nie jest wystarczająca.

- Niezbędne wydaje się przygotowanie nowej ustawy – pisze w imieniu zarządu Ryszard Grobelny.

ZMP oczekuje także, że projekt  zmian w ustawie o pomocy społecznej, bądź projekt nowej ustawy, zostanie poddany szerokim konsultacjom, w tym przede wszystkim w środowiskach odpowiedzialnych za wdrożenie oraz - w znacznym stopniu - sfinansowanie nowych rozwiązań.

- Dodatkowo, z uwagi na szczególny status oraz zadania pracowników socjalnych, proponujemy zwiększenie elastyczności przepisów ograniczających swobodę kształtowania ich wynagrodzeń przez właściwe organy gmin i powiatów – postulują członkowie zarządu ZMP.

Całe oświadcznie Zarządu ZMP przeczytasz tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Obecna ustawa sprowadziła się do wyjęcia spod Karty Nauczyciela około tysiąca wychowawców, mimo gwarancji dawanych przez państwo w 2004r. Reszta to tylko kosmetyka. Beznadziejna ustawa beznadziejnego rządu. I przechrzty Kluzik -Rostkowskiej - z wykształcenia dziennikarce, która robi za dyżurną specj...alistkę od pomocy społecznej, tak w PISie jak i w PO. rozwiń

cynga, 2013-10-25 12:37:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU