PARTNER PORTALU
  • BGK

Znacznie droższe oferty na budowę stadionu

  • PAP    6 lutego 2012 - 15:02
Znacznie droższe oferty na budowę stadionu

Kwoty od 253,9 mln zł do 276,7 mln zł brutto zaproponowało trzech oferentów w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku. W poniedziałek otwarto ich oferty. Teraz dokumenty bada pod względem formalnym komisja przetargowa.
Według założeń przetargu, kryterium wyboru oferty jest cena. Najtańszą ofertę, na 253,9 mln zł brutto, złożyło konsorcjum, którego liderem jest Hydrobudowa Polska. Kolejne pod względem kwoty: konsorcjum, którego liderem jest Unibep (255,7 mln zł brutto) oraz Warbud (276,7 mln zł brutto).

Przetarg na dokończenie budowy stadionu w Białymstoku został ogłoszony, ponieważ w czerwcu 2011 r. miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą z powodu opóźnień w pracach. Stadion miał być gotowy w połowie 2012 r., obecnie planowany termin to koniec 2013 r.

Pod koniec listopada, do drugiego etapu przetargu na dokończenie budowy wybrano pięć firm i konsorcjów. Trzy z nich zdecydowały się złożyć oferty. Czytaj też wcześniejsze informacje na temat budowy stadionu

W poniedziałek okazało się, że one jednak znacznie wyższe od kwoty zaplanowanej obecnie na dokończenie inwestycji. To 130 mln zł z kwoty pierwotnie przeznaczonej na budowę stadionu. W tegorocznym budżecie miasta Białegostoku jest to 50 mln zł.

Formalnie inwestorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku. Jego dyrektor Adam Popławski nie chciał w poniedziałek oceniać faktu, że zaproponowane przez firmy kwoty znacznie przekraczają zakładany budżet. Dodał, że na razie oferty analizuje komisja konkursowa.

Stadion powstaje przy znacznym wsparciu funduszami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Miał kosztować - według ceny z pierwszego przetargu - 168 mln zł łącznie z pracami przygotowawczymi.

Przyznana na inwestycję unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego stanowi 63,7 proc. wartości inwestycji. Według władz Białegostoku, finansowanie unijne inwestycji nie jest zagrożone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • singiel, 2012-02-06 20:57:10

    to doskonały pomysł!
  • NIEMOWA, 2012-02-06 19:56:36

    TAK SIĘ UCIESZYLI,ŻE AŻ ZANIEMÓWILI!!! SUPER!!!