Zniknęło z kasy prawie pół mln zł

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 15-05-2011
  • drukuj
Z kasy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wyparowało prawie pół mln zł. Prezydent utajnił protokół pokontrolny, a urzędnicy ukrywają najprostsze informacje.
Zniknęło z kasy prawie pół mln zł

W grudniu okazało się, że radni muszą wyrazić zgodę na załatanie dziury w budżecie pałacu kwotą 450 tys. zł. Radni zgodzili się, żądając jednocześnie kontroli – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Kontrola zakończyła się miesiąc temu, a protokół pełen zarzutów trafił na biurko prezydenta. Dąbrowianie dowiedzieli się o tym dwa dni temu z lapidarnego komunikatu.

Zamiast szczegółów o wypłacaniu nienależnych premii (na co od dawna skarżyli się w anonimach zbulwersowani pracownicy PKZ-etu), napisano o „nieprzestrzeganiu wewnętrznych uregulowań w zakresie gospodarki płacowej”.

Zamiast detali podejrzanych zleceń i fikcyjnych faktur od zblatowanych firm jest formułka o „braku nadzoru nad zawieranymi umowami”.

Protokół z kontroli jest tajny, tak jak i informacja, kto go utajnił. Zawarte w dokumencie podejrzenia są kryminalne, a śledztwo w aferze prowadzą prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU