PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz, co powstanie w Łomży w ramach budżetu obywatelskiego

  • PAP/AW    29 maja 2014 - 19:59
Zobacz, co powstanie w Łomży w ramach budżetu obywatelskiego

Modernizacja placu zabaw przy przedszkolu i wymiana nawierzchni alejek w parku - takie zadania zostaną zrealizowane w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego Łomży, na który przeznaczono 300 tys. zł. Mieszkańcy wybierali spośród 28 pomysłów.
Głosowanie na te propozycje trwało od 12 do 26 maja, w czwartek prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski przedstawił jego wyniki.

Każdy mieszkaniec mógł zagłosować maksymalnie na trzy zadania. Wyboru dokonywano na specjalnie do tego celu przygotowanych kartach lub za pośrednictwem formularza internetowego. W sumie do łomżyńskiego magistratu wpłynęło ponad 7 tys. głosów, ale ok. 400 uznano za nieważne m.in. z powodu miejsca zamieszkania głosującego poza Łomżą, braku wymaganych danych (np. PESEL) czy zbyt młodego wieku (uprawnione były osoby powyżej 16 lat).

Ostatecznie najwięcej głosów (każdy ponad 1,3 tys.) otrzymały dwa projekty: modernizacja placu zabaw przy przedszkolu publicznym nr 15 oraz wymiana nawierzchni alejek w parku między ul. Prusa, Reymonta i Bema. Ich łączna wartość wykorzystuje w całości fundusze przeznaczone na tegoroczny budżet obywatelski w Łomży.Trzecie miejsce w głosowaniu mieszkańców otrzymał projekt budowy sceny estradowej z zadaszeniem na bulwarach nad rzeką Narwią. Prezydent Czerniawski zdecydował, że i ten pomysł zostanie zrealizowany, a 100 tys. zł na ten cel pochodzić ma z dywidendy z miejskich spółek.

Czerniawski ocenił, że zaangażowanie mieszkańców było duże i warto w ten sposób realizować niektóre potrzebne w mieście inwestycje. Mówił, że budżet obywatelski w przyszłorocznym budżecie Łomży powinien być większy.

To pierwszy budżet obywatelski w Łomży, a mieszkańcy wybierali spośród 28 pomysłów, dotyczących np. budowy chodników, placów zabaw, przystanku autobusowego z huśtawkami czy siłowni na świeżym powietrzu. Wybrane projekty będą w całości finansowane z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.