PARTNER PORTALU
 • BGK

Zobacz jak będą wyglądały śląskie pociągi

 • AW/mat.pras.    14 listopada 2011 - 15:26

Wiadomo już, jak będą wyglądały nowe pociągi, które Koleje Śląskie wyleasingują od konsorcjum firm Newag, ING Lease oraz ZNLE Gliwice. Spółka Newag zaprezentowała w tym tygodniu wizualizacje zmodernizowanych pojazdów EN57.
Zakres modernizacji obejmuje m.in. układ rozruchu, sterowania napędem i hamowania, zestawy kołowe, wózki, mechanizmy podwozia. Pojazdy mają być również wyposażone w stojaki na rowery, monitoring oraz system zliczania pasażerów. Ponad to, zmodernizowane pociągi będą posiadały urządzenia umożliwiające wsiadanie osobom niepełnosprawnym oraz kabiny WC dostosowane do ich potrzeb (wizualizację wnętrza wagonu zobacz poniżej w dziale Multimedia).

- Liczymy na to, że te pociągi, choć zmodernizowane, zapewnią naszym podróżnymstandard porównywalny z tym, który znają już z Elfów i Flirtów - mówi Marek Worach, prezes Kolei Śląskich.

Czytaj też: Pociągi Kolei Śląskich już w trasie

Po zrealizowaniu zamówienia tabor samorządowego przewoźnika (oceń działania śląskiego marszałka) będzie składał się z dziewięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN76, tzw. Elfów, trzech ezt EN75, tzw. Flirtów, pięciu zmodernizowanych EN57, dwóch dzierżawionych lokomotyw elektrycznych oraz 10 dzierżawionych wagonów przedziałowych.

Pierwszy ze zmodernizowanych pięciu EN57 pojawi się na śląskich torach w ciągu 90 dni od dnia  podpisania umowy, czyli pod koniec grudnia. Kolejne trafią do przewoźnika w ciągu 120, 150, a ostatnie dwa w ciągu 180 dni licząc od 20 września br, w którym została zawarta umowa z konsorcjum firm Newag, ING Lease oraz ZNLE Gliwice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Rzesa, 2011-11-14 22:43:27

  szkoda, że nie ma ich już.
 • Świeży, 2011-11-14 18:57:17

  Dla ludzi zakochanych w pociągach,kolejkach i innych loko motywach jest to powód do radości i optymizmu!!!!!A móiono,że na kolei może panowac zła atmosfera...
 • Luszek, 2011-11-14 18:52:00

  jestem ciągle pod ogromnym wrażeniem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!