Zwiększyć udział mieszkańców w samorządzie

W Kancelarii Prezydenta trwają prace nad projektem wzmacniającym udział mieszkańców w funkcjonowaniu działań samorządu terytorialnego – poinformował we wtorek minister w Olgierd Dziekoński.
Zwiększyć udział mieszkańców w samorządzie

Bronisław Komorowski może złożyć projekt w tej sprawie w nowej kadencji Sejmu.

Dziekoński przedstawił na konferencji w Pałacu Prezydenckim wyniki badania „Polacy o samorządzie, władzach lokalnych oraz propozycji wzmocnienia udziału mieszkańców w funkcjonowaniu samorządu”, które – na zlecenie Kancelarii Prezydenta przeprowadził TNS OBOP.

Czytaj też: Wójt może być senatorem

„Wniosek ogólny jest taki, że Polacy chcą uczestniczyć w funkcjonowaniu społeczności lokalnej, angażować się w jej sprawy, ale też byliby zadowoleni ze zmian, które pozwoliłyby bardziej efektywnie ten udział prezentować” – podkreślił Dziekoński.

Czytaj też: Rzecznik zgłasza zastrzeżenia do ustawy

Jak poinformował, w Kancelarii trwają prace nad projektem ustawy zakładającym wzmocnienie udziału mieszkańców w funkcjonowaniu działań samorządu terytorialnego. Jego aktualna wersja, po konsultacjach społecznych, została zamieszczona na stronie KPRP.

Dziekoński pytany, kiedy prezydent złoży projekt ustawy w Sejmie, odpowiedział, że projekt, jaki został umieszczony na stronie internetowej nie jest wersją ostateczną.

„Mamy nadzieję, że w tym okresie do powołania nowego Sejmu będzie jeszcze trochę uwag. Chcemy, aby była taka możliwość, by pan prezydent mógł podjąć decyzję ws. skierowania tego projektu natychmiast po powołaniu nowego Sejmu” – zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ten projekt ma ręce i nogi. Wymaga pewnego dopracowania i przedewszystkim dalszych konsultacj z mieszkańcami. I dodam, Prezydent to nie mój idol ale sie wstrzelił w to co boli doły. Tak to czuję

JOTKA, 2011-08-04 20:47:31 odpowiedz

Premier wydaje kasę na audyty , aby dowiedzieć się jak można ograniczyć zatrudnienie w administracji , a prezydent szykuje plany zwiększenia zatrudnienia w administracji . Cud gospodarczy w wydaniu PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel, 2011-07-26 12:53:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU