Zwolnienia dopiero za rok

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 12-05-2011
  • drukuj
Rząd zapewnia, że jeśli ustawa o 10-procentowej redukcji zatrudnienia w urzędach będzie zgodna z konstytucją, to zaktualizuje określone terminy na jej przeprowadzenie.

Oznacza to, że szefowie urzędów nie będą musieli zwalniać urzędników w przyspieszonym trybie – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Redukcja zatrudnienia odroczona

Minister w kancelarii premiera Michał Boni zadeklarował, że jeśli Trybunał Konstytucyjny uzna, że ustawa może funkcjonować bez części przepisów lub nawet uzna, iż cała ustawa jest zgodna z konstytucją, to rząd tak zaktualizuje wskazane w niej terminy, aby racjonalizacja nie była przeprowadzana w pośpiechu.

W efekcie przyznał, że zwolnienia w urzędach zostałyby przesunięte o rok. Wtedy cały proces rozpocząłby się najprawdopodobniej z początkiem przyszłego roku - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dopiero za rok? To znaczy przez rok społeczeństwo ma utrzymywać 10% nadmiaru urzędników? To znaczy, że ta redukcja zbędnych etatów to jest jedynie przedwyborcza "lipa" i nie będzie jej nigdy. Wprost przeciwnie, przez ten rok przyrośnie dalszych kilka, może kilkanaście procent nowych zbędn...ych urzędników. Jakie społeczeństwo to wytrzyma? rozwiń

NiT, 2011-05-12 12:02:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU