PARTNER PORTALU
  • BGK

11 basenów w PPP

  • PAP    26 listopada 2010 - 16:02
11 basenów w PPP

Minimum 11 basenów chce wybudować w najbliższych latach Poznań w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W piątek ogłoszono postępowanie koncesyjne w sprawie pierwszej takiej inwestycji.
Miasto wyznaczyło 11 lokalizacji, w których prywatni inwestorzy mogliby zbudować ogólnodostępne baseny. Po 20 latach użytkowania zostaną one zwrócone miastu.

"Wykonaliśmy szczegółowe badania, z których wynika, że zapotrzebowanie na baseny w mieście jest, że jest to inwestycja opłacalna i teraz szukamy inwestorów" - powiedział podczas konferencji wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński.

Inwestor może liczyć na przekazanie gruntu i pomoc ze strony miasta przy załatwianiu formalności związanych z budową. W przypadku pierwszej projektowanej inwestycji, w dzielnicy Rataje, miasto przekaże inwestorowi także projekt budowlany i wykonawczy, co ułatwi i przyspieszy realizację. Wartość gruntu i planów oszacowano na 4 miliony, a koszt realizacji inwestycji wyniesie 12 milionów złotych.

"Inwestor będzie mógł oczywiście poszerzyć ofertę i zbudować dodatkowe atrakcje, ale takie powinno być minimum" - dodał Kruszyński.

Po wybudowaniu basenu na miejskim gruncie, inwestor będzie przez 20 lat prowadzić działalność usługową, a po tym czasie przekaże obiekt miastu. Władze oczekują, że pierwszy basen powstanie w 2013 roku. Firmy zainteresowane inwestycją mogą zgłaszać się do urzędu do końca stycznia 2011 roku.

Budowane w ramach programu baseny mogą powstać w dzielnicach: Rataje, Grunwald, Wilda i Winogrady. Każdy obiekt, oprócz basenu pływackiego, musi posiadać m.in.: zjeżdżalnie, jacuzzi, saunę i brodzik dla dzieci.

Obecnie w Poznaniu działa 11 basenów, dziewięć jest ogólnodostępnych. Z badań przedstawionych na konferencji wynika, że każdy z nich ma ok. 90-proc. obłożenie i nie jest deficytowy.

Budowa basenów to drugi program partnerstwa publiczno-prywatnego ogłoszony przez Poznań; poprzedni - w sprawie budowy parkingów wielopoziomowych w centrum - nie znalazł uznania u inwestorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.