PARTNER PORTALU
  • BGK

200 mln na park wodny w Szczecinie

  • PAP    22 lutego 2012 - 20:10
200 mln na park wodny w Szczecinie

Miasto Szczecin ogłosiło w środę przetarg na wyłonienie projektanta i późniejszego zarządcę planowanego parku wodnego. Obiekt wybuduje miasto. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to około 200 mln zł.
Przetarg odbywa się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w systemie zaprojektuj i zarządzaj. Wybrany podmiot prywatny będzie musiał zaprojektować w całości obiekt, uzyskać wszelkie pozwolenia, zapewnić kompletne wyposażenie oraz na własne ryzyko zarządzać kompleksem przez minimum 15 lat. Za wybudowanie parku wodnego odpowiedzialne będzie miasto, które później wydzierżawi obiekt podmiotowi prywatnemu.

Według zakładanego planu, miasto nie będzie ponosiło kosztów utrzymania obiektu. Do kasy miejskiej będzie również wpływał stały, roczny czynsz za użytkowanie parku wodnego i część pieniędzy ze sprzedaży biletów.

Miasto oczekuje, że w nowym obiekcie znajdzie się kompleks basenów, a w nim m.in. basen rekreacyjny, składający się połączonych "niecek" wraz z wodnymi atrakcjami, basen ze sztuczną falą, basen pływacki do nauki pływania i treningów, tzw. dzika rzeka, baseny do hydromasażu, zjeżdżalnie czy baseny zewnętrzne - w tym całoroczne, połączone z halą basenową. W nowym kompleksie powinno się również zaleźć miejsce do odnowy biologicznej i rehabilitacji, a także powierzchnia handlowo-usługowa i gastronomiczna.

Obiekt ma powstać na terenach po dawnym kąpielisku miejskim Gontynka.

Pieniądze na inwestycję mają pochodzić z m.in. z miejskiego budżetu i kredytu.

Do kwietnia bieżącego roku zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty. Później nastąpi wybór potencjalnego partnera i zaczną się negocjacje.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek (zabierz głos/oceń prezydenta) powiedział, że obiekt może być gotowy za cztery lata. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.