PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Nowakowski obiecuje trzy nowe inwestycje PPP w Płocku

  • MIW    24 maja 2017 - 16:32
Andrzej Nowakowski obiecuje trzy nowe inwestycje PPP w Płocku
Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. (fot. PTWP)

O już zakończonych oraz planowanych inwestycjach w systemie partnerstwa publiczno – prywatnego rozmawiamy z Andrzejem Nowakowskim, prezydentem Płocka.
- Nas do partnerstwa publiczno – prywatnego nie trzeba zachęcać. Właśnie przygotowujemy kolejny projekt związany z efektywnością energetyczną, a także projekt związany z budowa aquaparku oraz wymianą oświetlenia na ulicach miasta – zapowiada Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Dla Płocka nie będą to bynajmniej pierwsze doświadczenia z tą formułą finansowania inwestycji. Miasto, wspólnie z firmą Siemens, wdrożyło już jeden projekt dotyczący efektywności energetycznej, który objął 17 budynków użyteczności publicznej (głównie szkoły, basen, a także sam ratusz). Prywatny partner miasta zainwestował w niego kilkanaście milionów złotych. Pieniądze spłacane będą z oszczędności, jakie pozwoliła uzyskiwać ta inwestycja.

- Ten projekt jest z ewidentną korzyścią zarówno dla miasta, jak i dla partnera prywatnego – podkreśla prezydent Nowakowski. Przyznaje zarazem, że nie każda próba znalezienia partnera prywatnego kończy się sukcesem. Miastu nie udało się pozyskać chętnego do wejścia w PPP celem budowy i zarządzania szpitalem.

- Nie znaleźliśmy partnera, który byłby gotów wejść na rynek zdrowia, który w Polsce jest bardzo ryzykownym rynkie. – przyznaje prezydent Nowakowski.

Oglądaj całą rozmowę 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.