PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquapark, galeria i inne atrakcje w PPP

  • PAP    19 stycznia 2012 - 17:28
Aquapark, galeria i inne atrakcje w PPP

Władze Elbląga ogłosiły w czwartek memorandum inwestycyjne na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w którym ma się znaleźć aquapark, hotel i galeria handlowo-usługowa. Szacunkowy koszt budowy kompleksu to ponad 90 mln zł.
Inwestycja ma powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Władze Elbląga (sprawdź notowania prezydenta) oczekują, że budowa zakończy się do 2014 r.

Jak podała w czwartek rzeczniczka urzędu miasta Anna Kleina, opublikowane memorandum zawiera oczekiwania władz Elbląga wobec przyszłego inwestora. Chodzi o zagospodarowanie istniejącego basenu odkrytego o powierzchni 1,2 tys. m kw., budowę parku wodnego o powierzchni 9 tys. m kw. oraz hotelu i galerii handlowo-usługowej. Miasto chce, aby inwestor sfinansował w całości prace projektowe, budowlane oraz utrzymywał działalność w obiekcie. Inwestor będzie mógł prowadzić działalność gospodarczą w kompleksie przez 20 lat, ale nie jest wykluczone, że po tym okresie będzie mógł kupić go na własność.

Władze Elbląga przekonują, że lokalizacja przyszłego aquaparku jest atrakcyjna. W pobliżu znajduje się stadion miejski, który będzie wkrótce zmodernizowany i rozbudowany. Niedaleko jest także stacja narciarska, zwana Górą Chrobrego, z wyciągami orczykowymi i czterema trasami zjazdowymi, z których - według urzędu miasta - korzysta 100 tys. narciarzy w sezonie zimowym. Zlokalizowane są tam także snowpark, trasy dla narciarzy biegowych, a także trasy narciarskie dla dzieci. Miasto przekonuje także, że w związku z wprowadzeniem w maju br. bezwizowego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim inwestor może liczyć na wielu rosyjskich turystów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.