Aquaparki się rozpłynęły

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu
  • 01-08-2012
  • drukuj
Katowice i Elbląg poległy w pierwszym boju o aquaparki w PPP. Ekspertów to nie dziwi, bo inwestycje są trudne i często nierentowne.
Aquaparki się rozpłynęły
Mimo licznych prób samorządów, głównie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), wodne inwestycje nie wychodzą – pisze „Puls Biznesu”.

Postępowania właśnie unieważniły Elbląg i Katowice. W tym drugim mieście kosztem 150 mln zł miał powstać największy aquapark w Polsce. Miasto wybrało nawet partnera – austriacki Berndorf Bäderbau.

Czytaj też: Aquapark, galeria i inne atrakcje w PPP

Nie doszło do podpisania umowy, bo postępowanie zostało odwołane przez błędy formalne.

W Elblągu przyczyna unieważnienia jest prosta – po prostu brakuje chętnych.

Miasto zamierzało współfinansować inwestycję, ale w minimalnym zakresie. Jej wartość wstępnie szacowano na 140 mln zł. Przeprowadzi nową turę rozmów w ramach badania rynku.

Prawdopodobnie zmieni tryb z dotychczasowej koncesji na tzw. spółkę PPP powołaną przez obie strony, by za jej pośrednictwem realizować inwestycję.

Wcześniej w PPP nie wypaliły inwestycje wodne w Dobrzeniu Wielkim, Lidzbarku Warmińskim, Sanoku, Nałęczowie, Chełmie i w Gostyninie. Nadzieja jest jeszcze w Szczecinie – informuje „Puls Biznesu”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

CHEŁM prężnie buduje AQUAPARK a nawet 2 AQUAPARKI. Jeden przy ul. Lubelskiej drugi na ul. Batorego . chelm .pl

EDEK, 2012-08-01 15:41:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE