PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquaparkowe fatum

  • Przegląd Prasy/Puls Biznesu    22 lutego 2013 - 07:58
Aquaparkowe fatum

Aquaparki w Świdnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Szczecinie - sztandarowe inwestycje miast albo nie będą realizowane, albo wpadają w turbulencje.
To mogła być wzorcowa inwestycja w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). W Świdnicy miał powstać aquapark ze SPA i kręgielnią za 70 mln zł. Stronami umowy miały być: miejska spółka Inwestycje Świdnickie oraz prywatny Miastoprojekt Wrocław. Z projektu wyjdą jednak nici - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Coraz bliższy aquapark w Świdnicy

Radni Świdnicy podtrzymali decyzję o likwidacji miejskiej spółki. Większość z nich uznała, że w ten sposób ratuje miasto przed katastrofą finansową.

Przypadek dolnośląskiego miasta nie jest odosobniony - donosi "PB". - Z budową parków wodnych mają kłopoty także inne samorządy.

W Wałbrzychu Budopol Wrocław zszedł z placu budowy. Fiaskiem kończy się postępowanie na budowę aquaparku w Szczecinie w formule PPP - informuje "PB".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Tomek, 2013-02-22 11:11:50

    Warto by sprawdzić zanim się pisze, spór Wałbrzycha z Budopolem jest skomplikowany, ale nie otym. Faktem jest, iż Budopol realizował aqua park w Wałbrzychu, ale to był BUDOPOL z BYDGOSZCZY a poza tym wszystko ok ;)