PARTNER PORTALU
  • BGK

BGK coraz mocniej wspiera samorządy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    27 stycznia 2011 - 07:02
BGK coraz mocniej wspiera samorządy

W tym roku Bank Gospodarstwa Krajowego może sfinansować pierwsze samorządowe projekty partnerstwa publiczno-prywatnego.
Tomasz Mironczuk, prezes banku, mówi, że zakończyło się już tworzenie centrum doradczego, które ma pomóc samorządom w przygotowaniu inwestycji w trybie PPP – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Centrum to jeden z elementów przyjętej w połowie ubiegłego roku strategii BGK na lata 2010-2014. Zakłada ona, że bank skoncentruje się na obsłudze samorządów, będzie im doradzał przy projektach realizowanych w trybie PPP i zaangażuje się w ich finansowanie.

Jak Informuje Tomasz Mirończuk bank ma już kilkanaście projektów, nad którymi pracuje. Przygotowanie inwestycji w trybie PPP zajmuje do dwóch lat. Dlatego tylko w przypadku jednego lub dwóch projektów może w tym roku dojść do uruchomienia finansowania przez bank. Na pozostałe BGK liczy w przyszłym roku.

Bank wychodzi ze swoimi kompetencjami doradczymi na zewnątrz. Od wczoraj jest członkiem rządowo-samorządowej inicjatywy, która ma wspierać rozwój PPP w Polsce. Jej pomysłodawca to Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: