Biznes interesuje się spalarniami

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu
  • 13-07-2012
  • drukuj
W budowie spalarni odpadów, z którymi to inwestycjami nie radzą sobie samorządy, mogą zaangażować się prywatni inwestorzy.
Biznes interesuje się spalarniami

Józef Neterowicz, ekspert ds. energetyki odnawialnej w Związku Powiatów Polskich, ocenia, że część samorządowych inwestycji w spalarnie jest zagrożona – pisze „Puls Biznesu”.

Unijne dotacje na ten cel uda się najprawdopodobniej wykorzystać tylko w Koninie i Szczecinie oraz być może w Krakowie

Choć projekty spalarni mogą stracić unijne dofinansowanie, to nie wszytko stracone, bo realizacją takich inwestycji zainteresowani są prywatni inwestorzy – podaje „Puls Biznesu”.

Wśród nich wymienia się m.in. firmę Ekozon, która przygotowuje się do trzech projektów spalarni, Synthos Dwory 7 oraz firmę deweloperską Rank Progress. W finansowanie spalarni chce zaangażować się również KGHM TFI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Sprawa się rypła - nowa ustawa śmieciowa została napisana dla tych, którzy chcą wpędzić Polaków w najdroższy wariant gospodarki odpadami i dla tych którzy mają w d...e odzysk i recykling i inne unijne pierdoły... Autostrady koncesjonowane z obowiązkowymi opłatami Państwa jeśli jest za mały ruch to m...ało - Teraz K...a My - czyli spoceni w oczekiwaniu na przejęcie obowiązkowych opłat za odpady... rozwiń

Mączka Poznańska , 2012-07-13 20:55:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE