PARTNER PORTALU
  • BGK

Budynki socjalne razem z inwestorem prywatnym

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    2 maja 2011 - 06:28
Budynki socjalne razem z inwestorem prywatnym

Warszawa rusza w końcu z projektem budowy mieszkań komunalnych realizowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
W najbliższych tygodniach powinien zostać ogłoszony przetarg na wybór doradcy do tego przedsięwzięcia. Z pomysłem budowy 400 mieszkań komunalnych w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego miasto nosi się od kilkunastu miesięcy – pisze „Rzeczpospolita”.

Budynki mają powstać od podstaw w pięciu lokalizacjach, na gruntach należących do miasta. Oprócz 400 mieszkań dla lokatorów wskazanych przez urząd, mają tam również powstać powierzchnie z przeznaczeniem na działalność komercyjną.

Inwestycję sfinansuje partner prywatny. Nakłady mają się zwrócić mu zwrócić między innymi dzięki opłatom płaconym przez miasto i dochodom z działalności dopuszczonej w ramach nieruchomości.

Istotne elementy przedsięwzięcia, takie jak standard mieszkań, wysokość wynagrodzenia dla inwestora, koszty inwestycji, itp. mają zostać określone przez doradcę i w późniejszych negocjacjach z partnerem prywatnym.

Ten pierwszy ma zostać wybrany jeszcze w tym półroczu, a ten drugi w drugiej połowie przyszłego roku. Oznacza to, że budynki powstaną najwcześniej w 2013 r.

Tempa nabrała też realizacja w formule PPP budowy parkingów podziemnych.

Jeszcze w tym roku Warszawa zacznie też przygotowania do modernizacji i rozbudowy dwóch szpitali, także we współpracy z inwestorem prywatnym – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.