PARTNER PORTALU
  • BGK

By sprawniej realizować komunalne inwestycje

  • AW    21 czerwca 2012 - 20:42
By sprawniej realizować komunalne inwestycje

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego prosi samorządy realizujące bądź planujące projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego by do 6 lipca wzięły udział w ankiecie nt. Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych.
Jak przypomina MRR, zgodnie z ustawą o Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych z 12 grudnia 2003 r., gminy, powiaty i ich związki, mają możliwość uzyskania preferencyjnego kredytu na opracowanie dokumentacji niezbędnej do przygotowania projektów inwestycji komunalnych przewidzianych do współfinansowania z funduszy Unii Europejskiej, środków pochodzących z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Mając na uwadze zwiększenie efektywności wykorzystania funduszu, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, podjęły prace koncepcyjne nad jego modyfikacją.

Celem dostosowania zasad działania FRIK do oczekiwań jednostek samorządu terytorialnego, konieczne jest poznanie opinii na temat barier ograniczających wykorzystanie tego funduszu oraz możliwych modyfikacji, które doprowadziłyby do zwiększenia zainteresowania tym preferencyjnym finansowaniem.

Ma pomóc w tym ankieta (formularz zamieszczamy poniżej w dziale Multimedia). Otrzymane w ten sposób informacje będą mogły zostać wykorzystane do przygotowania zmian, które winny sprostać obecnym potrzebom sektora samorządowego.

Samorządy realizujące bądź planujące projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, są proszone o odesłanie wypełnionych ankiet na adres e-mail: ppp@mrr.gov.pl  - w terminie do 6 lipca 2012 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.