PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas na pionierskie inwestycje

  • GK    9 lutego 2012 - 09:09
Czas na pionierskie inwestycje

– W 2012 roku nasze wsparcie skoncentrujemy na pionierskich przedsięwzięciach PPP w Polsce – mówi wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło.
– Rok temu uruchomiliśmy Platformę Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W tym czasie podjęliśmy wiele działań na rzecz upowszechnienia idei PPP w Polsce. Służymy wsparciem w zakresie indywidualnego doradztwa przy konkretnych projektach, tworzymy materiały wzorcowe dla kolejnych inwestycji, działa także strona internetowa, na której można znaleźć przydatne materiały – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło otwierając posiedzenie Zespołu Sterującego Platformy PPP. Odbyło się ono 8 lutego 2012 r. w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta).

– W 2012 roku nasze wsparcie skoncentrujemy na pionierskich przedsięwzięciach PPP w Polsce. Są to m.in. szpital powiatowy w Żywcu, Termy Gostynińskie czy łączący w sobie fundusze unijne i PPP projekt budowy spalarni w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta). Chcemy, by stanowiły przykład i ułatwiały pracę przyszłym inwestorom zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego – zaznaczył wiceminister Zdziebło.

Celem drugiego spotkania zespołu było wskazanie obszarów, które wymagają dalszych prac trzynastu grup roboczych odpowiadających za określone sektory oraz dwóch grup o charakterze horyzontalnym do spraw prawnych i finansowych.

Platforma współpracy w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego została utworzona, aby wypełnić lukę w zakresie pomocy administracji rządowej w przygotowaniu i wdrażaniu projektów PPP. Platforma stanowi forum wymiany informacji, doświadczeń i najlepszych praktyk między samorządami poprzez realizację konkretnych projektów.

Rezultatem tych działań powinny być m. in.: upowszechnienie modelu PPP, bardziej efektywna administracja oraz mniejsze koszty przygotowania projektów, dzięki dostarczeniu gotowych, standardowych pakietów dokumentacyjnych do wykorzystania przez instytucje zamawiające. Do wsparcia uprawniona jest każda instytucja publiczna. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Spór kompetencyjny , 2012-02-09 12:36:48

    Pan Zdziebło do lipca 2009 roku odpowiadał za odpady komunalne - a jak sie to kończy to wystarczy wkleić do wyszukiwarki google.pl hasło "unijne sankcje za odpady"...